20. července 2012 18:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Toužíte po luxusním bydlení? Ve Francii jej můžete vyhrát v loterii

Divadelní inscenace v otevřeném prostoru pod taktovkou sprchovacího talíře Piatto.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Divadelní inscenace v otevřeném prostoru pod taktovkou sprchovacího talíře Piatto. |

MARSEILLE Na jihu Francie zažívá trh s nemovitostmi krizi, proto se marketingová firma Simpatico rozhodla zvolit nový způsob prodeje luxusních domů a bytů. Stačí si za 10 eur (250 korun) koupit výherní lístek a pak už jen počkat, jestli se na vás při losování usměje štěstí.

Podobná loterie se objevila už i v USA, informovala ČT24.

"Prodejce je rád, že se jeho dům prodá, výherce je taky šťastný a my jsme spokojení, protože jsme si vytvořili náš vlastní trh," pochvaluje si Leonard Simpatico, zakladatel stejnojmenné francouzské společnosti, která s nápadem přišla.

ČTĚTE TAKÉ:

Loterie funguje na velmi jednoduchém principu. Firma koupí dům, k ceně nemovitosti přičte poplatek notáři a svou provizi a do oběhu dá výherní lístky ve výsledné hodnotě. Až se prodá poslední, loterie se zastaví a pak už jen notář vylosuje šťastného výherce.

Systém je zcela v souladu se zákonem

Loterijní systém 'prodeje' nemovitostí je zcela legální a jsou z něj nadšení i prodejci nemovitostí. "Normálně by musely být prohlídky, čekalo by se na banku a tak dále. Takto je všechno jednodušší," říká Noel Maulio, jeden z majitelů 'loterijních' nemovitostí. 

Firma plánuje se svým nápadem expandovat také do dalších zemí, které zasáhla krize trhu s nemovitostmi, jako jsou Španělsko a Portugalsko. Lidé si zde nemůžou dovolit hypotéku a tisíce neprodaných bytů tak leží ladem.  

Lidovky.cz

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?