22. listopadu 2011 10:52 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Trump si cení své jméno na tři miliardy dolarů

Miliardář Donald Trump. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miliardář Donald Trump. | foto: Reuters

NEW YORK Americký realitní magnát, televizní hvězda a spisovatel Donald Trump ve své připravované knize ocenil svůj majetek na sedm miliard dolarů čistého (přes 132 miliard korun), tři miliardy přitom považuje za hodnotu svého jména.

Magazín Forbes přitom v září odhadl Trumpovo jmění na 2,9 miliardy dolarů (téměř 57 miliard korun), připomněla agentura Reuters.

Čtyřmiliardový rozdíl oproti odhadům Forbesu vysvětlil Trump jako "cenu značky". V knize Time to Get Tough (Čas přitvrdit), která vyjde 5. prosince, zveřejnil miliardář podrobnosti svého účetnictví.

ČTĚTE TAKÉ:

Trump v díle například uvádí, že v komerčních realitách v New Yorku má 1,37 miliard dolarů a 1,22 miliard v dalších nemovitostech. Své závazky, jako jsou půjčky a hypotéky, vypočítal na 374 milionů dolarů.

Třímiliardové ocenění hodnoty značky učinila společnost Predictiv, která je podle Trumpa ve svém oboru vysoce uznávána. Firma, jak v knize uvádí, hodnotí "nehmotná aktiva, jako jsou značka, strategie, inovace".

Trump tak očividně reaguje na podhodnocení Forbesu, který hodnotu jeho značky ocenil na 200 milionů dolarů (necelé čtyři miliardy korun). "Jste blázni," je proto podle Forbesu Trumpova odpověď.

Lidovky.cz, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.