12. února 2007 8:10 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

TV Prima pohltila tváře z Novy

Pavel Zuna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Zuna | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Tři nové pořady podle zahraničních vzorů uvádí v těchto dnech televize Prima. A na všech se podílejí tvůrci, které dříve zaměstnávala konkurenční Nova.

Zároveň TV Prima využívá kapacit nových digitálních televizí, jimž soud loni na podzim na popud Novy odebral už udělené licence. Vznikající stanice proto zatím žijí hlavně z výroby pro jiné.

Vrací se Pavel Zuna
Včera večer Prima poprvé uvedla českou verzi soutěže Ber nebo neber. Jako průvodce pořadem, v němž mohou soutěžící každý týden vyhrát až pět milionů korun, se na obrazovku vrátil bývalý moderátor Televizních novin a šéf programových projektů televize Nova Pavel Zuna. Jak uvedly Hospodářské noviny, pořad pro Primu připravuje digitální TV Barrandov, jíž šéfuje někdejší ředitel strategie a akvizice Novy Petr Chajda.

„Ucházíme se o výrobu pořadů i pro další televize, a nejen pro ně,“ řekl LN Chajda. Protože prý ale tendry ještě neskončily, odmítl být konkrétnější.

Barrandovská stanice Primě vyrobí i hudebnězábavný kvíz s Helenou Vondráčkovou Hvězdy u piana. Na jejím scénáři se podílí další dlouholetý pracovník Novy, bývalý šéf zábavní tvorby Ivan Rössler.

Také pro další novinku, kterou uvede TV Prima za tři týdny, získala televize bývalou tvář konkurence. V české mutaci show z provenience RTL Group Konečně jsi tady!, budou známí herci bez přípravy vstupovat do už rozehraných scének a budou v nich muset improvizovat. Průvodcem bude herec Josef Carda, proslulý jako „sporťák Carda Retarda“ v parodickém Tele Tele. Trio novinek má přitom pod sebou jako šéfredaktor vlastní tvorby Primy další bývalý „novák“ Rostislav Uher. Ten s Pavlem Zunou na Nově připravoval mapříklad show Česko hledá SuperStar.

O sobotách na Primě pokračuje čtvrtou řadou seriál o úspěšných českých podnikatelích Dvanáct odvážných. Ve spolupráci s operátorem Vodafone ho natáčí studio Febio Fero Feniče. „Je to jediný seriál, který vyrábíme pro jinou než vlastní televizi,“ říká.

Televize Prima chce po nedávném posunu zpráv České televize zlepšit svou pozici v čase od 19.25 do 20.00. Bulvární magazín Extra proto od března nahradí seriálem Chůva k pohledání. Zruší i pořad Prima televize a před devatenáctou naopak prodlouží Minuty regionu.

Televize Nova brzy nasadí další řady Výměny manželek či seriál Ztraceni. Uvede také nový seriál z právnického prostředí Světla pasáže a taneční soutěž Bailando.

Najdete na Lidovky.cz