Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Ukrajina řeší miliardový podvod s byty

Stovky Ukrajinců si v hlavním městě začaly kupovat nové byty, které byly ještě před dokončením potají vícekrát prodány dalším zájemcům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan 20.2.2006 14:51

Ukrajina řeší miliardový podvod s byty? Tak to je velice dobře! My bychom měli řešit zase náš problém:

Ukrajina řeší miliardový podvod s byty? Tak to je velice dobře! My bychom měli řešit zase náš problém:
KRIMINÁLNÍ STÁT: CENTRALIZOVANÁ, UZAVŘENÁ, NEPRŮHLEDNÁ A NEKONTROLOVATELNÁ VÝKONNÁ, ZÁKONODÁRNÁ A SOUDNÍ STÁTNÍ MOC NAD OBČANY – DAŇOVÝMI POPLATNÍKY V RUKOU NEVOLENÉ A OBČANY PLACENÉ, ALE JIMI NEODVOLATELNÉ STÁTNÍ BYROKRACIE, JEJÍ INSTITUCE, REPRESIVNÍ ORGÁNY TAKOVÉ STÁTNÍ MOCI, JEJICH PŘEDSTAVITELÉ, SPOLEČNÉ METODY A CÍLE:
Januš Adamus 20.2.2006 11:49

To je jen kapka v moři.

Ukrajinské " tunely " rostou stejně rychle, jako ty naše.Lidé z náměstí se budou po čase stejně divit všemu, jako našinec. Pokud si myslí, že toto je to pravé ořechové, co jim bylo podáno jako vzor demokracie, byrzy je tyto iluze přejdou. To je jenom začátek i když lze připustit, že o mnohých kauzách ještě neví, doposud jsou skryté.Hold, maji demokracii, tedy to, co chtěli. Že ne vždy je pro všechny, je věcí druhou. I oni na to jednou přijdou.
dupro 20.2.2006 14:30

Re: To je jen kapka v moři.

a to jsem dnes v rozhlase slyšel promluvu Paroubka, který se nechal slyšet, jak musíme rozšířit s Ukrajinou vzájemnou spolupráci, obchod, výměnu odborníků a další podobné žvásty.
Jak vidím, tuneláře si měnit již nemusíme, ukrajinských dělníků a prostitutek je zde taky nadbytek. Tak co nám ještě nabídnou?
Vitja 20.2.2006 17:19

Re: To je jen kapka v moři.

ono za nedemokracie to s byty nebylo lepší ... ostatně u nás jsou desetitisíce bytů, ke ktrým jejich majitelé nemají přístup, a byldí v nich nejrůznější Křečkové ...
Januš Adamus 20.2.2006 20:56

Re: Re: To je jen kapka v moři.

Nevím jaké máte zkušeností, mohu jen říci, že bylo postaveno mnohém více, ba i celá města, takže situace byla zcela jiná. V roce 1966 jsem se oženil a šel na vojnu. Po návratu a to byl rok 1968 jsem druhý den po nástupu ke svému zaměstnavateli držel v ruce klíče od bytu 2+1. Jaká je situace dnes?
dupro 20.2.2006 21:50

Re: Re: Re: To je jen kapka v moři.

a celou dobu jste platil směšný regulovaný nájem (na úkor ostatních) možná do doby, než vám ten byt před nějakými deseti lety prodali v privatizaci za směšných 30 tisíc.
Gratuluji, dnes ho můžete prodat za 400 000.- až 1 000 000.- Kč.
Januš Adamus 21.2.2006 9:48

Re: Re: Re: Re: To je jen kapka v moři.

Jen vůl prodává " střech nad hlavou ". V této době byly jiné platy, tedy byly i nízké nájmy. Většinou se jednalo o státní či družstevní byty. Nejsem si jist toho,že bydlení ve státním bytě, je bydlením na úkor někoho.Ano, jsme před prodejem těchto bytů, ale navrhovaná cena je daleko vyšší než Váš odhad. Gratulace z Vaší strany nejsou na místě, nemám zájem ze sebe udělat bezdomovce. Co jste chtěl svým názorem vyjadřit?
dupro 21.2.2006 12:21

Re: Re: Re: Re: Re: To je jen kapka v moři.

Asi jste nepozorně četl. Před cca 10 lety se skutečně prodávaly státní resp. obecní byty ve stáří 25-30 let za ceny od 30 000.-Kč. Viz např. loňské protesty nájemníků na ostravsku a v Mostě, po nichž chtěly obce vloni cenu již vyšší, cca 180 000.-Kč. I to je hluboko pod tržní cenou.
Speciálně v tzv. státních bytech byl a dosud je neskutečně NÍZKÝ nájem, a tvrdím, že na úkor všech ostatních lidí. Z čeho myslíte, že budou zajištěny regenerace panelákových sídlišť? Vláda si na to chce vzít půjčku - tedy zadluží zase nás všechny - v řádu mnoha miliard!!!
dupro 21.2.2006 12:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je jen kapka v moři.

P.S. A to ani nezmiňuji, kdo dekrety na ty státní byty dostával - prominenti režimu především a přednostně.
Januš Adamus 21.2.2006 23:00

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To je jen kapka v moři.

Ta byty byly také stavěné zadaleko menších nákladů, než jsou stavěné dnes. I v této době stal družstevní byt v přepočtu na výdělky dost peněz. Také jste zapomněl dodat, že stát stavěl byty z nadhodnoty naší práce, kteražto zůstavala doma a z něj byla financována celá státní bytová vystavba a infrastruktura. Samozřejmě dnes je situace jiná,ta nadhodnota a zisk konči za hranicemi této země, proto je také pro mnohé neúnosné kupovat byt za tržní cenu, která v žádném případě neodpovida vydělkům občanů.První krát jsem státu zaplatil za byt svou tvrdou práci , ze které byla financována výstavba, dnes budu platit podruhé a to penězi jen proto, že stát rozprodal svůj majetek společnostem v privatizaci a jak je známo, mnohdy to bylo pomoci korupce a dnes si menegment těchto firem jen dobijí své elektronické bankovní karty. Pokud narážiš na nějaké papalaše, pak já k takovéto kastě určítě nepatřím a ani jsem nikdy nepatřil.

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...