Pondělí 30. března 2020svátek má Arnošt -2 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

USA: Tržby z her stouply loni o polovinu

Obrázek z videohry Halo 3. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obrázek z videohry Halo 3. | foto: Reprofoto

SAN FRANCISCO Tržby za videohry poskočili minulý rok v USA o 43 procent na rekordních 17,94 miliard dolarů. To je v přepočtu na koruny 320 miliard korun, necelá třetina státního rozpočtu ČR. Velký podíl na nárůstu tržeb mají nákupy v posledních měsících roku.

Tržby za videohry ve Spojených státech loni vyskočily o 43 procent na rekordních 17,94 miliardy dolarů (přes 320 miliard Kč). Projevil se tak úspěšný prodej her pro konzolu Wii od japonského Nintenda i zájem o hru Halo 3 od Microsoftu. V noci na dnešek to uvedla průzkumová agentura NPD Group.

Prosinec byl ve Spojených státech v prodeji videoher nejsilnějším měsícem v historii. Američané během posledního loňského měsíce za hry pro herní konzoly utratili 4,82 miliardy dolarů. Meziroční nárůst tak byl 28 procent a proti listopadovým 2,63 miliardy dolarů tržby vyskočily o 83 procent.


Prodej ženou konzole

Prodej videoher před Vánocemi v USA rostl, přestože spotřebitelé za jiné zboží utráceli méně. Slabší byl například prodej oděvů. Obrat herního hardwaru vyskočil za celý minulý rok o 54 procent na 7,04
miliardy dolarů a celoroční tržby za software vzrostly o třetinu na 8,64 miliardy. V samotném prosinci u hardwaru tržby vzrostly o 17 procent na 1,83 miliardy a u softwaru o 36 procent na 2,37 miliardy dolarů.

"Myslím, že se odvětví za posledních pár let začalo obecně vnímat jako tradiční zábava," uvedla analytička NPD Anita Frazierová. Dodala, že videohry mají dobrý základ k dalšímu růstu do budoucna. Značnou měrou se na přijetí videoher podílí konzola Wii díky ovladači, který reaguje na přirozené pohyby ruky, například hod koulí při bowlingu či pohyb ruky s tenisovou raketou, napsala agentura AP.

,
Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Najdete na Lidovky.cz