13. června 2014 21:28 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

USB napájecí adaptéry k iPhonům se přehřívají. Apple je vymění

Vlevo špatný adaptér. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlevo špatný adaptér. | foto: Apple

LONDÝN Společnost Apple vymění USB napájecí adaptéry pro telefony iPhone prodávané od října 2009 do září 2012. Současně vyzvala majitele těchto adaptérů, aby je okamžitě přestali používat. Ty kvůli hrozbě přehřátí mohou představovat bezpečnostní riziko. Adaptéry se prodávaly i v České republice.

Informovala o tom dnes na svých internetových stránkách zpravodajská stanice BBC.

Firma v prohlášení vyzvala všechny majitele adaptéru k přerušení užívání, přestože závada se vyskytuje jen ve "výjimečných případech". Apple vymění vadné zboží zdarma.

Adaptéry se dodávaly s přístroji iPhone 3GS, 4 a 4S a prodávaly se jako samostatné příslušenství. Vadné prvky mají modelové číslo A1300 a šedá písmena "CE".

Celkem se model prodával ve 37 zemích, převážně v Evropě, mimo jiné i v Česku a na Slovensku, ale také v Africe a v Asii.

Není to poprvé, kdy musí firma vyměnit USB adaptéry. V roce 2008 uskutečnila výměnu špatných nabíječek pro přístroj iPhone 3G v USA, Japonsku, Kanadě a několika zemích Latinské Ameriky. Apple rovněž kvůli obavám o bezpečnost nabídl v Číně výměnu padělaných nabíječek pro iPhone.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz