Diskuse k článku: Úspory na důchod si nevyberete. Po smrti propadnou pojišťovně

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 32
  • Poslední: 27.2.2011 15:24
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
P. Jordán 18.2.2011 14:39

Vždyň to má logiku!

S důchody máte na výběr pouze toto:

1) spoříte si pouze na svůj účet -  v 65 letech se rozhodnete - vyplatit vše najednou nebo platit měsíční rentu. Pak si ale musíte stanovit, do kolika let se dožijete a po tu dobu Vám fond bude vyplácet co jste si našetřili. Zemřete-li dříve, zbytek zdědí pozůstalí, zemřete-li později, (než zvolený věk dožití) máte smůlu, už z Vašich naspořených nic nezbylo. Umřete hlady.

2) spoříte do solidárního systému (jako je to vlastně dnes), ale spravovaného soukr. subjektem.  V 65  letech začnete pobírat rentu. Ten, kdo umře dříve  svým "zbytkem-přebytkem" pomáhá tomu, co se dožije  naopak velmi dlouho. Stejně jako dnes.

Ukažte mi funkční systém, kdy přebytky vyplatí fond pozůstalým, ale nedoplatky u dlouhověkých bude platit ze svého. To nemůže fungovat ani v soukr. sektoru, natož ve státním.

M. Chlup 18.2.2011 13:37

Tady snad nikdo neumí číst nebo .....

Všichni tady kritizují, že jim stát chce po smrti ukrást našetřené peníze a že jsou to lumpové a darebáci.

Za současného systému si také platíme celý život a po smrti nic nedostanou ani dědici nic,  to berou všichni za normální. Potom mám a budu mít možnost se pojistit u komerčních pojišťoven. Tam se na konci mohu rozhodnout, zda chci vše vyplatit nebo platit doživotní důchod a pak už nic dědicové nedostanou. Stát tam ale kromě slev na dani nic nedává.

Nebo si nyní vyberu tuto novou formu (podotýkám že vyberu, není to povinné), část si šetřím sám,  a část mi přidává stát. A za to ale požaduje, abych si to hned na počátku vše nevybral naráz, protože by to udělala valná část důchodců a zase by nic neměli a řvali by ať jim stát dá a stejně jako u komerčních pojištění jim platí až do smrti. Kdo to tedy chce vyplatit, tak ať to nepoužívá a pojistí se jinde. Připadá mi to docela férové. Něco dostanu a něco zato musím obětovat.

Podotýkám, že mne se to netýká. Odcházím do důchodu za rok a jen doufám, že stát do té doby aspoň trochu napraví diskriminaci těch co systému platí obrovské částky (konkrétně já až 27 000 měsíčně) a pak dostanou méně než poolovinu z této částky jako důchod. To je ta zlodějina.

 

J. Orlík 16.2.2011 20:14

Přátelé,

JE ČAS NA DALŠÍ DEFENESTRACI. To, s čím přichází dnešní vláda, to je nehorázné.  To nemá s jakýmkoli systémem vůbe nic společného. Takže já budu povinně odvádět peníze do soukromých fondů a když kejhnu, tak nedostanu nic? No to je ohromné. Pánové. vy jste zešíleli. Už tak, že odvádíme státu skoro 50% svých příjmů. Den daňové svobody bude letos někdy v půli června, jestli se nemýlím? To je nehorázné.

J. Denemark 16.2.2011 14:34

Dobrej nápad...

Kdo ho vymyslel?

K. jiří 16.2.2011 11:56

Poldík

Propočty ukazují,že kdyby byl penzijní účet používán pouze na výplatu penzí,byl by dosud v plusových číslech.Jenomže vlády tyto peníze rozpustily do státního rozpočtu na krytí ztrát v důsledku tunelování a dnes hledají cesty,jak přijít k dalším penězům.Výsledek je,že peníze naspořené v penzijním fondu na úkor rodiny ,stát jednoduše ukradne.Současná kvalita potravin je zárukou,že důchodu se mnoho lidí nedožije a stát si zajistí trvalý přísun peněz na svoji rozhatovačnou politiku.

J. Frgalova 16.2.2011 13:30

Re: Poldík

vy jste ty propočty vidět? Máte nějaký odkaz na www.stránky, ráda se na to podívám, díky

R. Houška 16.2.2011 11:41

Tak tohle nenapadlo ani komunisty. Vymyslet systém,

kdy se do důchodu odchází ve věku, kdy už má člověk smrt na jazyku, tedy kromě držáků typu pana prezidenta nebo šumaváka Stráského, a ještě mu sebrat po smrti to, o co ho stát povinnými odvody obral, to už je velká síla. Ať to rovnou vybírají jako daň z dýchání a nenazývají to trapně penzijním připojištěním, a každy bude hned vědět, že nemá nárok na nic. Bylo by to tak nějak pravicově férové, tak jak to navrhují, je to levičácká sviňárna.

F. Doušek 16.2.2011 10:21

Přátelé a vy druzí, rudí vzteky,

novináři si jako obvykle vypíchli šokující nadpis, ale vybírá se z několika modelů penzijního systému, například i socialisty tolik vychvalovaného švédského modelu.

ČSSD vše neguje a sama NIC nemá - viz nedělní rozhovor se Škromachem.

Mimochodem - životní pojišťovny a životní pojištění zavedla vláda kolem roku 1999/2000.

J. Denemark 16.2.2011 14:33

Je úplně jedno z kolika modelů se vybírá...

ten, který navrhuje zapojit do důchodového spoření soukromé subjekty je gaunerismus a velká domů pro kámoše modrých šmejdů a top09. Jen blázen by rval svoje úspory do soukr.subjektu na 30 let v době krizí, kdy člověk neví, co bude zítra. Vy jo, chytrý pravičáku?

F. Kinpusk 16.2.2011 17:05

Re: Přátelé a vy druzí, rudí vzteky,

..tak zas za všechno může ČSSD.To oni zavedli!!!!!!!!,Ale že nynější chtějí něco zmršit, tak pánovi to nevadí.Máme hory máme doly,máme lidi máme VOLY!!!!

v. čajka 16.2.2011 9:43

Rada pobouřeným voličům

trojkoalice a trucstrany Miloše Zemana:naakumulujte svůj vztek,jděte do koupelny před zrcadlo a tam si pořádně nafackujte.

J. Barák 27.2.2011 15:24

Re: Rada pobouřeným voličům

No a Vy si dejte rovnou pěstí...

P. Fiala 16.2.2011 9:35

Mnoho otevřených otázek

Důchodový systém je t.zv. průběžný, a bude jaký? Znamená to, že co se vybere to se vydá každý měsíc? Znamená to, že důchod (konkrétní Kč) mi budou vydány z úplně jiných spořících účtů generačně mladších subjektů. Nebo to budou ty Kč, které jsem u pojišťovny ukládal? Budou zrušeny vdovské důchody?

F. Kinpusk 16.2.2011 9:57

Re: Mnoho otevřených otázek

Však ty vdovské důchody chtěli taky zrušit.Jak to dopadne, to je ve hvězdách.Ale spíše bych řekl, že na to dojde.

J. Hochová 16.2.2011 9:12

Ó,

tak to je chystaná krádež za bílého dne!

F. Kinpusk 16.2.2011 9:17

Re: Ó,

Co jste si navolili ,tak to máte!!! Od "pravice" nebo spíše modré "pijavice," nic dobrého čekat nemůžete.

K. Vlach 16.2.2011 8:52

Je

až zarázející,co si mafiani nevymyslí.Už dokonce veřejně chce loupit.Myslim že příští vláda nebude nic jiného půl roku dělat než rušit jejich zákony .Mafiánský plevel se rozrůstá nevídaně oproti jiným zemím.

M. Charouz 16.2.2011 8:56

Re: Je

Doufám, že na příští vládu nebudeme muset čekat moc dlouho.

M. Charouz 16.2.2011 8:43

Tak to je to oč tady běží........

V každých volbách vybíráme jen mezi různými zloději, kteří jsou jedinou alternativou k vrahům (KSČM). Všechny strany co tady kdy vládly se zatím chovaly jako hovada. Někde je sakra velká chyba.....

M. Charouz 16.2.2011 8:56

Re: Tak to je to oč tady běží........

Vsadím se, že ve správních radách pojišťoven budou sedět zase naši drazí expolitici z celého spektra a budou si užívat našich peněz. A to není určitě všechno. Průběžně budou věk odchodu do penze zvedat, aby se ho dožilo co nejméně lidí a pokud budou chtít ještě víc, klidně ty povinné odvody zvednou. Je to zlodějina srovnatelná s únorem 1948.

L. Němec 16.2.2011 8:36

Oni opravdu chtějí,

abysme na ně vytáhli s vidlema?

M. Charouz 16.2.2011 8:46

Re: Oni opravdu chtějí,

Oni ne, ale my ano.

v. čajka 16.2.2011 8:06

V tomto případě se už snad

najdou lidé,kteří konečně pochopí,jaká monstrózní zlodějna se na ně zase chystá.Nebo ne?Bude se zase demonstrovat proti Paroubkovi a komunistům?

L. Němec 16.2.2011 8:37

Re: V tomto případě se už snad

To do toho neplať, každej dělá svý prasárny.

M. Charouz 16.2.2011 8:59

Re: V tomto případě se už snad

Komunisté vraždili a kradli, Paroubek se kočkoval s gangstery, Gross se válí na slunné Floridě a tito jsou podobní. Nevidím v tom rozdíl. Darebák je vždy darebákem a je jedno, jakou politickou nálepku si dá.

F. Kinpusk 16.2.2011 9:12

Re: V tomto případě se už snad

..lepší 5 Paroubků než jeden Drábek!

J. Hochová 16.2.2011 9:14

Re: V tomto případě se už snad

Chcete říct, že jeden milión komunistů vraždi a kradl? A máte pocit, že kradli víc než ti dnešní? Pak jste tak trocho mimo mísu.Nikdy mě nenapadlo, že je budu hájit, ale proti dnešním zlodějům byli andílkové.

J. Frgalova 16.2.2011 13:25

Re: V tomto případě se už snad

a co měnová reforma za komunIstů po válce, to nebyla zlodějna za bílého dne?!

 Vy, co tu zde objahujete komunisty, máte buď krátkou paměť, a nebo jste bývalí  či současní bolševici ( a to ať s knížkou nebo bez, protože bolševikem se člověk rodí, nikoliv stává)

v. čajka 16.2.2011 13:59

Re: V tomto případě se už snad

Tady ale komunisty nikdo nevychvaluje.Jenom zde poukazuji na neplodnost současné antikomunistické propagandy tváří v tvář problémům dneška,které jsou opravdu palčivé a obludné a s komunismem vůbec nesouvisí.

v. čajka 16.2.2011 9:29

Re: V tomto případě se už snad

Ano,ale domnívám se,že je třeba vzít v potaz kvalitu i kvantitu darebáctví.A taky to,že něco je už věcí minulosti.To abychom mohli věnovat hlavní pozornost tomu,co nás ohrožuje TADY A TEĎ.Všechno ostatní je nahouno.

Najdete na Lidovky.cz