30. června 2011 10:37 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Úspory připraví řeckou rodinu o 67 tisíc ročně

Řekové stávkují | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řekové stávkují | foto: ČTK

BRUSEL Úsporná opatření, která ve středu schválil řecký parlament, sníží průměrné příjmy čtyřčlenné rodiny v Řecku o asi 67.000 Kč ročně, tedy 2795 eur. To v podstatě znamená, že Řekové přijdou o jeden měsíční plat. Informuje o tom dnes řecký deník To Vima.

Rodiny poznamená hned několik nových opatření. Daně z příjmu vzrostou v závislosti na jeho výši o jedno procento až pět procent. Větší zdanění čeká i topný olej, který lidé v Řecku běžně využívají k topení.

ČTĚTE VÍCE: 


Placení daní z příjmu se navíc nově vyhnou jen lidé, jejichž roční příjem nepřesahuje 8000 eur (zhruba 192.000 korun), dosud přitom tato hranice byla stanovena na 12.000 eur (asi 288.000 korun).

Stát díky novým opatřením uspoří zhruba 28 miliard eur (asi 672 miliard korun). Vláda se navíc musela zavázat, že prodá majetek za celkem 50 miliard eur (zhruba 1,2 bilionu korun).

Pokud dnes řecký parlament schválí návrh zákona, kterým se nová úsporná opatření zavedou do praxe, dostane Řecko od mezinárodního společenství další finanční pomoc. Bez ní by se nevyhnulo bankrotu.

Lidovky.cz, ČTK

Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk
Vaše děti ho budou milovat! Vyrobte jim vlastní bublifuk

Trávíte s dětmi prázdniny a sháníte tipy na aktivity? My si doma občas hrajeme s bublinami, což moje kluky moc baví. Rádi je vyfukují, koukají, jak je tvořím já a praskají je.