8. dubna 2014 13:26 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Uvnitř nelegální palírny: barely s alkoholem, pytle cigaret i samopal

Celníci zlikvidovali na Hodonínsku nelegální palírnu alkoholu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Celníci zlikvidovali na Hodonínsku nelegální palírnu alkoholu. | foto: Celní správa

HODONÍN Celníci zlikvidovali na Hodonínsku nelegální palírnu alkoholu. Její majitel ji provozoval ve svém rodinném domě, v němž našli přibližně 800 litrů lihovin, 1280 kusů nekolkovaných cigaret a nefunkční samopal. Muži hrozí až tři roky vězení za nelegální výrobu alkoholu a krácení daní.

Pokud by alkohol prodal, stát by přišel na daních o 70 tisíc korun. Palírna z Hodonínska je druhým zařízením svého druhu, které celníci odhalili za uplynulé tři roky na jižní Moravě.

Jak se nelegálnímu výrobci dostala celní správa na stopu, celníci neuvedli. Alkohol byl uskladněn v barelech. Celníci se nyní pokoušejí zjistit, komu jej chtěl muž prodat. Z barelů odebrali vzorky destilátů pro jejich rozbor v laboratořích.

"U cigaret schází tabákové nálepky a k samopalu nemá jeho dosavadní držitel žádné doklady," uvedla mluvčí jihomoravského celního úřadu Lada Temňáková. Bude tedy nutné prověřit také to, zda nebyla zbraň v minulosti použita při trestné činnosti.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA KONSTRUKCE (ELEKTROSCHÉMATA)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč