15. června 2013 20:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Brně jezdí pivní tramvaj s výčepem, má zpopularizovat MHD

Posádka tramvaje bude ve spojení se zásobovacím vozem, který případně doplní chybějící zásoby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Posádka tramvaje bude ve spojení se zásobovacím vozem, který případně doplní chybějící zásoby. | foto: MAFRA - Anna Vavríková

BRNO V Brně bude od soboty jezdit pivní tramvaj s výčepem, lidé v ní budou moci během jízdy pít pivo a občerstvit se. Speciálně upravená tramvaj nabízí 38 míst k sezení a 17 míst k stání, uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Škrancová.

V interiéru jsou držáky na pivo, k dispozici je audio a video systém i toaleta. Pivní tramvaj v sobě podle organizátorů spojuje dva brněnské fenomény - pivo a tramvaje, které se v brněnském nářečí říká šalina.

Pivní tramvaj nese název Šalina Pub, práce na její přestavbě trvaly tři měsíce a stály zhruba tři miliony korun. "V prvních třech měsících provozu si budou moci uzavřené skupiny objednat jízdy, budeme spolupracovat i s cestovními kancelářemi a šanci svézt se bude mít i veřejnost," uvedl při křtu tramvaje Jiří Morávek z agentury Snip&co., která se na provozu podílí.

Tramvaj jako restaurace

Kromě třech druhů piva si lidé budou moci dát i jídlo, nealkoholické a teplé nápoje. Připravené jsou komentáře k městským zajímavostem, které budou organizátoři na přání pouštět cestujícím. "Projekt restaurační pivní tramvaje považujeme za dobrý způsob popularizace MHD," podotkl ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Pivní tramvaj nese název Šalina Pub, práce na její přestavbě trvaly tři měsíce a stály zhruba tři miliony korun.

Organizátoři zdůraznili, že tramvaj nebude sloužit štamgastům, kteří by v ní jezdili a popíjeli pivo celý den. Podobné obavy se totiž mezi lidmi při křtu tramvaje objevily. "Jde spíše o ochutnávku piva spojenou s projížďkou městem, nechceme podporovat nezřízené pití," uvedl Josef Blaštík, zástupce společnosti Royal Party Servis, která zajišťuje občerstvení v tramvaji.

Posádka tramvaje bude ve spojení se zásobovacím vozem, který případně doplní chybějící zásoby.

Lidovky.cz, ČTK