4. února 2013 15:25 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Česku přibude nový virtuální operátor GTS. Zatím jen pro firmy

Smartphone (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Smartphone (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Firma GTS uzavřela smlouvu s T-Mobile o provozování virtuálního mobilního operátora. GTS začne mobilní služby nabízet už v létě. Zaměřit se chce na firemní klientelu.

Vstup virtuálních operátorů, kteří si pronajímají sítě od současných operátorů, chce podpořit Český telekomunikační úřad, podle kterého je na mobilním trhu malá konkurence.

Na trhu dosud působil pouze operátor BLESKmobil, což je značka vydavatelství Ringier v síti Telefóniky. Od listopadu operátor získal přes 120 000 zákazníků. Část expertů tvrdí, že nejde o plnohodnotného virtuálního operátora, ale pouze přeprodejce služeb O2. Virtuální operátoři by na trh měli přinést nižší ceny a jednodušší služby.

ČTĚTE TAKÉ:

"Rozšíření našeho produktového portfolia o mobilní služby je pro nás významným milníkem a zároveň oceněním našeho inovačního potenciálu a obchodní síly. Tyto služby budou obohacením stávajících telekomunikačních řešení, která poskytujeme našim firemním zákazníkům. GTS tak nyní může plně zajistit celou řadu řešení, která naši zákazníci vyžadují, od datových a hlasových služeb přes komplexní ICT služby, nově až po mobilní služby," uvedl generální ředitel GTS Czech David Šita.

Skupina GTS Central Europe je předním poskytovatelem telekomunikačních řešení v zemích střední a východní Evropy. GTS vlastní a provozuje rozsáhlou optickou síť a datová centra pokrývající celý region. V České republice, Polsku, Maďarsku, Slovensku a Rumunsku má téměř 40 000 firemních zákazníků.

Lidovky.cz, ČTK