18. srpna 2011 16:17 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Česku řádí falešný exekutor, varuje policie

Exekutor | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exekutor | foto: Lidové noviny

PRAHA Policie dnes prostřednictvím médií vyzvala občany, aby v souvislosti s mnoha případy výzev od falešného soudního exekutora Marka Holečka v žádném případě požadovanou částku neplatili a obrátili se na nejbližší policejní oddělení.

Případ falešného exekutora si dnes převzal Útvar odhalování korupce a finanční kriminality. "Věc je prošetřována pro podezření ze spáchání trestného činu podvodu.

Zároveň jsou, v těsné součinnosti s Finančně analytickým útvarem ministerstva financí, činěny veškeré kroky k zajištění finančních prostředků na účtech, které jsou uvedeny na doručených výzvách," uvedl dnes mluvčí Policejního prezidia Jaroslav Ibehej.

Před falešným soudním exekutorem ve středu varovala Exekutorská komora. Holeček, vydávající se za soudního exekutora, respektive jeho údajný exekutorský úřad, kontaktoval řadu lidí a požadoval po nich peníze.

Tajemník komory Petr Ustohal zároveň uvedl, že dokumenty zaslané falešným soudním exekutorem Markem Holečkem je možné postoupit komoře k dalšímu řízení. 

Podvodník využívá falešných stránek exekutorského úřadu na adrese www.rychlyexekutor.cz a dále falešných stránek neexistující Exekutorské unie na stránkách www.exekutorskaunie.cz. Využívá rovněž falešného razítka soudního exekutora pod dokumentem, označeným jako "Poslední exekuční výzva před provedením fyzické exekuce".

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!