17. srpna 2011 19:22 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Česku řádí falešný exekutor

Exekuce. (Ilustrační foto.) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Exekuce. (Ilustrační foto.) | foto: Lidové noviny

PRAHA Exekutorská komora ČR varuje účastníky exekučních řízení před Markem Holečkem, který se vydává za soudního exekutora. Sdělil to tajemník komory Petr Ustohal s tím, že v průběhu středy Holeček, respektive jeho údajný exekutorský úřad kontaktoval řadu lidí.

Falešný exekutor už stihl kontaktovat lidi ze všech koutů České republiky. Exekuční výměr obdrželi lidé z Brna, Aše, Chebu nebo také z Frýdku-Místku, informoval server Novinky.cz.

Exekutorská komora

Exekutorská komora se sídlem v Brně je stavovskou organizací sdružující soudní exekutory. Členství v ní je pro všechny exekutory povinné ze zákona. Exekutor se stává jejím členem okamžikem jmenování exekutorem.Holeček využívá falešných stránek exekutorského úřadu na adrese www.rychlyexekutor.cz a dále falešných stránek neexistující Exekutorské unie na stránkách www.exekutorskaunie.cz. Využívá rovněž falešného razítka soudního exekutora pod dokumentem, označeným jako "Poslední exekuční výzva před provedením fyzické exekuce".

Uvedená osoba není podle Ustohala soudním exekutorem a není oprávněna činit úkony v exekučním řízení. Uvedený úřad neexistuje.

"Osloveným účastníkům exekučních řízení důrazně doporučujeme neplatit uvedenému subjektu žádné finanční prostředky. Dokumenty zaslané falešným soudním exekutorem Markem Holečkem je možné postoupit komoře k dalšímu řízení," uvedl Ustohal.

ČTK, Lidovky.cz