15. března 2013 16:05 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V pekárně Ječmínek bylo tolik myšího trusu, že ji inspekce hned uzavřela

SZPI zavřela pekárnu Ječmínek v Praze kvůli výskytu myší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy SZPI zavřela pekárnu Ječmínek v Praze kvůli výskytu myší | foto: SZPI

PRAHA Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zavřeli prodejnu Pekařství Ječmínek ve vestibulu stanice Luka pražského metra. Mezi potravinami i v zázemí provozovny totiž našli trus hlodavců.

Fekálie byly i mezi nebalenými potravinami v chladicí vitríně, na prodejním stojanu s preclíky či v krabičce s čajovými sáčky. Inspektoři prodejnu proto ve čtvrtek zavřeli, provozovatel ji přesto bez povolení v pátek opět otevřel. Inspekce s ním zahájí správní řízení.

SZPI zavřela pekárnu Ječmínek v Praze kvůli výskytu myší

Provozovatel nesmí podle Kopřivy po uzavření sám znovu prodejnu otevřít, dokud o to nepožádá inspekci, která musí zkontrolovat, zda jsou všechny nedostatky už odstraněny.

ČTĚTE TAKÉ:

"Inspektoři dnes provozovatele upozornili, že jednají protiprávně, a ti prodejnu znovu zavřeli," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Ve správním řízení je ale podle něj takové jednání přitěžující okolností a může zvýšit pokutu.

SZPI zavřela pekárnu Ječmínek v Praze kvůli výskytu myší

"SZPI zjistila rozsáhlý výskyt myšího trusu, pohryzků a dalších stop přítomnosti hlodavců přímo v prodejně i mezi potravinami v zázemí, kde provozovatel vyrábí pekařský, cukrářský a lahůdkářský sortiment," uvedl Kopřiva.

Lidovky.cz, ČTK