9. března 2009 23:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V Praze je nejdráž ve východní Evropě

Hlavní město ve světě obsadilo 56. místo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavní město ve světě obsadilo 56. místo. |

LONDÝN Praha je nejdražším městem východní Evropy. A to i přes to, že se v celosvětovém žebříčku propadla na 56. místo z loňského 34. místa. Dostala ze tak i před Moskvu, zůstavá dražším místem k bydlení než Varšava nebo Budapešť.

Ukázal to pravidelný průzkum s názvem Worldwide Cost of Living, jenž sestavuje organizace Economic Intelligence Unit (EIU). V celosvětovém srovnání je nejdražším městem Tokio, které poskočilo z šestého místa v důsledku silnějšího kurzu japonské měny.

Praha se letos v žebříčku dostala například před Moskvu, která se kvůli oslabení ruského rublu propadla z 31. příčky až na 63. příčku. Varšava letos obsadila 90. místo a Budapešť 101. místo.

Desítce nejdražších měst světa nadále dominují se sedmi zástupci západoevropská města, a to navzdory poklesu kurzu eura.

Žebříček nejdražších měst ve světě (v závorkách loňské pořadí): 

1. (6.) Tokio Japonsko
2. (8.) Ósaka/Kóbe Japonsko
3. (2.) Paříž Francie
4. (3.) Kodaň Dánsko
5. (1.) Oslo Norsko
6. (7.) Curych Švýcarsko
7. (4.) Frankfurt Německo
7. (4.) Helsinky Finsko
9. (12.) Ženeva Švýcarsko
10. (15.) Singapur Singapur

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…