27. prosince 2007 7:43 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Vánoční šílenství č. II aneb Začaly výprodeje

Povánoční slevy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Povánoční slevy. | foto: ČTK

PRAHA Nakupování v sezonním výprodeji se v Česku již stalo samozřejmostí. Někteří lidé dokonce s nákupem dárků „pod stromeček“ schválně čekají až na povánoční slevy.

„Sestra je na Štědrý den na horách, tak jí nebudu nic kupovat dřív. Rovnou to pořídím ve slevách a dám jí to až později,“ říká sedmadvacetiletá Tereza z Prahy. Ta ve výprodejích nakupuje zejména oblečení. Na Štěpána totiž až o 70 procent snížily ceny oděvů vybrané obchody Marks & Spencer. Ty, které měly včera zavřeno, začnou nabízet zlevněné zboží dnes.

Včera také odstartoval prodej zimního oblečení, domácích potřeb, kosmetiky a elektrospotřebičů s deseti- až padesátiprocentní slevou obchodní řetězec Tesco. „Zákazníci si na slevy již zvykají a pozorujeme vzrůstající tendenci čekat na zlevněné zboží,“ potvrdila trend vzrůstající obliby výprodejů i Lucie Turnovská ze společnosti Tesco Stores ČR.

Dnešním dnem mohou zákazníci nakupovat se slevou i v hypermarketech Hypernova. Ty budou nabízet zejména zimní oděvy, obuv, sportovní potřeby a hračky až s 60procentní slevou. Dnes zlevní i některé kuchyňské zboží a elektronika v prodejnách Electro Worldu. „U těchto druhů zboží budeme schopni nabídnout slevy až 33 procent z reálných cen, což znamená, že v některých položkách získají zákazníci slevu až 50 procent z cen, jak jsou doporučovány výrobci,“ řekl LN Jiří Klíčník, generální ředitel Electro World Česká republika. Tento pátek začne nabízet oděvy ze své zimní a podzimní kolekce až za poloviční ceny také firma C&A.

Další vlna slev čeká na zákazníky v lednu. Obchody H&M plánují na konci ledna slevy na oděvy od 30 do 50 procent. Řetězec Kenvelo zase chystá až 60procentní slevy. Některé obchody chystají na leden druhou vlnu výprodejů. Vdruhém lednovém týdnu tak budou například hypermarkety Hypernova nabízet domácí potřeby až se 40procentní slevou. Zboží bude prodáváno formou cenových košů, tedy v balíčcích za jednotnou cenu.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!