17. července 2008 16:27 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Většina letů s ČSA podraží

České aerolinie kvůli rostoucím cenám ropy zdražují palivové příplatky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy České aerolinie kvůli rostoucím cenám ropy zdražují palivové příplatky. | foto: Foto Profimedia

PRAHA České aerolinie kvůli rostoucím cenám ropy zdražují palivové příplatky. Například zpáteční cesta do USA zdraží o 42 eur, tedy téměř o tisícikorunu. Jako první poskytl informaci server iDnes.cz

Naposledy zvyšovaly ČSA příplatky na začátku června. "Změnou cen na jednotlivých trzích reagují České aerolinie hlavně na cenu ropných produktů, ale zohledňují také situaci na jednotlivých trzích a případné kroky konkurence," řekla serveru mluvčí ČSA Daniela Hupáková.

Podle oznámení, které již aerolinky odeslaly prodejcům letenek, ale nezdraží všechny trasy. Beze změny zůstane například sezonní linka do Toronta a některé evropské trasy. Na nich se palivový příplatek pohybuje podle destinace. Nejdražší je do Ruska, kde činí 60 euro. Nejvíce, o deset euro, zdraží lety do Španělska.

Zatím není jisté, zda se zvýšení příplatků bude týkat i cen leteckých zájezdů. "Bude záležet na podkladu od aerolinek, ty přicházejí vždy ke konci měsíce. V tuto chvíli nedokážu říct, zda palivový příplatek zvýšíme, řekl serveru mluvčí CK Fischer Daniel Plovajko.

S rostoucí cenou paliva se potýkají všechny aerolinie. Většina z nich již ke zvýšení příplatků během letošního roku sáhla.
Lidovky.cz