14. srpna 2012 19:00 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Většina zaměstnanců dostane v práci zdarma k pití jen vodu

Balenná voda (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balenná voda (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Téměř třem čtvrtinám lidí poskytuje zaměstnavatel k pití na pracovišti zdarma jen pitnou vodu z kohoutku, což je nezbytné zákonné minimum. Nápojovým nadstandardem, do kterého obvykle patří nabídka teplých i studených nápojů, se může chlubit 28 procent zaměstnanců.

Vyplynulo to z průzkumu serveru Práce.cz, do něhož se zapojilo 2 300 respondentů. Podle zjištění serveru má sedm procent lidí v práci k dispozici kávu nebo čaj, osm procent jen studené nealkoholické nápoje a 13 procent si může zdarma dát kávu, čaj i studené nápoje.

ČTĚTE TAKÉ

Nápojový komfort? Minimální
Některé společnosti, zejména ty se zaměstnanci rozmístěnými na velkém množství pracovišť, stanovují jen minimální nápojový komfort, podmínky v jednotlivých provozech se ale mohou lišit, uvedl Tomáš Ervín Dombrovský, mluvčí společnosti LMC, která portál Práce.cz provozuje. "I jen dočasné rozšíření nápojového komfortu v horkých dnech zaměstnanci ale velmi oceňují," dodal mluvčí.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!