16. března 2015 13:05 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Češi surfují pomalu. Většině stačí rychlost internetu do 10 Mbit/s

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Češi se spokojili s pomalým připojením k internetu. Celkem 80 procent Čechů má přípojku o rychlosti nižší než deset Mbit/s. Vyplývá to ze zveřejněných dat společnosti Seznam.cz.

Nejvíce pomalých linek je v Pardubickém kraji, kde je 65 procent všech připojení s maximální rychlostí do pěti Mbit/s. Následují Liberecko a Královéhradecký kraj. 

„Letos vrcholí debata o investicích do vysokorychlostní internetové infrastruktury v Česku s využitím prostředků Evropské unie. Velmi dobře si uvědomujeme, že bez kvalitního připojení nelze naplno využít potenciálu moderních digitálních technologií,“ uvedl ředitel rozvojových projektů Seznamu Michal Feix.

Firma provozující stejnojmenný portál se rozhodla do veřejné diskuze přispět vlastními daty o stavu české internetové infrastruktury

Seznam zveřejnil na svých stránkách https://www.seznam.cz/mapa-rychlosti-internetu mapu rychlosti připojení k internetu a výsledky měření nabízí k dalšímu využití třetím stranám jako otevřená data ve strojově čitelném formátu. 

Data bude průběžně aktualizovat a zpřesňovat.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz