Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

VIDEO: Dům bych sama neutáhla. Z Renty z nemovitosti jsem platila i ošetřovatelku dceři

Helga Vychopňová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Helga Vychopňová | foto: Reprofoto

PRAHA Na českém trhu je již několik let produkt, který je v zahraničí u seniorů velmi populární, jedná se o zpětnou hypotéku neboli Rentu z nemovitosti. Nabízí ji jediná finanční společnost FINEMO.CZ, která je regulována Českou národní bankou. Tohle je příběh jedné z klientek, která si zpětnou hypotéku pořídila, aby nemusela opustit svůj dům.

Helga Vychopňová je vitální a energická dáma. Málokdo by hádal, že se narodila před Druhou světovou válkou. Žije ve svém domě v lázeňském městě. Když jí před lety zemřel manžel, stála před složitým rozhodnutím.

„Ze svého důchodu bych dům neutáhla. Neměla bych peníze na provoz a nezbytné opravy, které stavba z roku 1927 postupně vyžadovala,“ říká Helga Vychopňová. Navíc si s ní osud ošklivě pohrál. Její dcera onemocněla dětskou mozkovou obrnou a potřebuje neustálou péči. I tu přestala po smrti muže zvládat, zvlášť když se dceři zhoršovala pohyblivost.

Hypotéka pro seniory

Renta z nemovitosti (více na https://rentaznemovitosti.cz) je určena pro lidi nad 60 let, kteří vlastní nemovitost, kterou nechtějí prodat, a potřebují řešit svou finanční situaci. Jedná se vlastně o hypotéku, tedy o úvěr zajištěný nemovitostí. Renta je vyplácena klientovi buď jednorázově, nebo formou pravidelné splátky, případně kombinací obou variant. Klient přitom zůstává majitelem svého domu či bytu. Úvěr je splatný až po jeho úmrtí nebo odstěhování, případně kdykoli dle přání klienta. Více na www.rentaznemovitosti.cz.

„Mohla jsem dům, který postavil můj dědeček, prodat. Zájemci by se našli, ale já jsem tady od patnácti let, žiju tady celý život a za žádnou cenu jsem nechtěla odejít, protože mě se tady žije opravdu dobře,“ říká seniorka. Našla si finanční produkt, díky kterému získala finanční hotovost a přitom nemusela dům opustit: Rentu z nemovitosti (více čtěte zde: https://rentaznemovitosti.cz).

O rentě se poprvé dozvěděla z německé televize, kterou sleduje: „Říkala jsem si: To by bylo něco pro mne. Dostat peníze a přitom se nemuset nikam stěhovat.“ Pak objevila českou firmu FINEMO.CZ, která Rentu z nemovitosti nabízí a oslovila ji.

„Přijel zástupce firmy, měla jsem z něj dobrý pocit. Pocit, že není podrazák. Všechno jsme si vyříkali. Já jsem mu vysvětlila své důvody, proč chci tento finanční produkt využít. Zařídila jsem odhadce nemovitosti a pak nastala velká podpisová akce,“ vzpomíná paní Vychopňová.

Už při podpisu smluv věděla, na co peníze využije. „Moje dcera je postižená. Prodělal dětskou mozkovou obrnu. Přestala chodit, ale mentálně byla naprosto v pořádku. V ústavu je o ní opravdu bezvadně postaráno. Hlavně po stránce fyzické. Říkala jsem si, že se domluvím s paní ředitelkou toho zdravotnického zařízení, aby pro mojí dceru našli asistenta, který by alespoň pár hodin denně četl.“ To se také stalo.

Další investice si vyžádal předválečný dům. Seniorka nechala opravit garáž, kde byla špatná střecha i okapy.

Toho, že si zvolila Rentu z nemovitosti od FINEMO.CZ, rozhodně nelituje. „Naopak bych něco takového doporučila všem, kteří mají urovnané rodinné vztahy, mají nemovitost a potřebují peníze.“

Renta z nemovitosti

Výhody Renty z nemovitosti:

  • získáte větší sumu peněz na cokoli
  • za Vašeho života nemusíte nic splácet a nikdy se nesplácí více než cena nemovitosti
  • zůstáváte bydlet doma a jste nadále vlastník svého bytu či domu

Chcete vědět víc?

Další informace o Rentě z nemovitosti od FINEMO.CZ najdete na webu: www.rentaznemovitosti.cz.

Můžete zde požádat o orientační kalkulaci a seznámit se s příběhy klientů.

Můžete také zavolat na linku FINEMO.CZ 233 321 850, kde Vám odpoví na Vaše otázky.

Získejte kalkulaci Renty
Podléháme ČNB dohledu

FINEMO.CZ SE má licenci České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů (dle zákona č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru).

Zjistit více informací

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!