Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Vítězem tendru na mýto údajně zůstává Kapsch

Mýtné (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mýtné (ilustrační foto) | foto: Reprofoto

PRAHA Antimonopolní úřad nevyhoví podnětům vyřazených účastníků tendru na výstavbu a provoz systému elektronického mýtného v Česku. Internetovému serveru Euro OnLine to sdělil důvěryhodný zdroj dobře obeznámený se situací.

V prvostupňovém rozhodnutí úřad údajně podněty odmítne jako neodůvodněné, a vítězem tendru tedy zůstane rakouský Kapsch. Výsledek šetření se firmy od úřadu dozvědí ještě tento týden. 

Právě server Euro OnLine a Hospodářské noviny však minulý týden uvedly, že úřad tendr zruší a vyhoví požadavkům odmítnutých firem. 

Podle antimonopolního úřadu jsou veškeré informace, které se dosud v souvislosti s rozhodnutím objevily, kampaní zúčastněných firem a úřad zatím nerozhodl. Předseda antimonopolního úřadu Martin Pecina řekl, že je to celé nesmysl a žádné takové informace nemá. „Zřejmě jde o reakci na vystřelenou bublinu z minulého týdne, kdy se v médiích objevila informace, že celý tendr zrušíme,“ řekl Pecina. Rozhodnutí bude úřad mít ve středu, ale oficiálně ho zveřejní v pátek. 

Podle Eura už ale úřad odmítl i nejdůležitější námitku podanou jedním z vyřazených uchazečů, společností Autostrade. Italská firma argumentovala tím, že stát požadoval další kvalifikační kritéria nad rámec zákona o veřejných zakázkách. Mezi taková dodatečná kritéria patří podle Autostrade požadované certifikáty o bezpečnosti práce a vlivu na životní prostředí. Ty Autostrade nedodala. „Po rozsáhlé diskusi jsme dospěli k tomu, že takové certifikáty stát v zadávací dokumentaci požadovat mohl,“ uvedl zdroj serveru.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...