Úterý 1. prosince 2020svátek má Iva -4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Vodafone nabízí nejméně za nejvíc peněz. S lepší nabídkou nespěchá

Call centrum Vodafone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Call centrum Vodafone | foto: MAFRA – David Neff

PRAHA Neomezené tarify Telefóniky nachytaly konkurenci v nedbalkách. Zatímco T-Mobile dohání náskok navýšením datového limitu na 1,5 gigabytů, narychlo sestavená nejslabší nabídka Vodafone se zatím měnit nebude. A to až do konce května.

Po „revolučních tarifech“ O2 přispěchali s vlastní nabídkou Vodafone i T-Mobile. Jejich nabídka šitá zřejmě horkou jehlou ale za dva týdny doznala několika změn.

Například Vodafone ustoupil tlaku zákazníků a po sérii článků na serveru Lidovky.cz umožnil přechod na neomezené tarify i klientům s dotovaným telefonem (i když za vyšší cenu 901 korun měsíčně) bez nutnosti platit domluvené minimální plnění.

ČTĚTE TAKÉ:

O víkendu vytáhl trumf T-Mobile. Nabídl ke svému neomezenému tarifu za 749 korun datový limit 1,5 gigabytů dat, což je v porovnání s konkurencí nejvíce. Navíc představil i tarif bez závazku za 899 korun měsíčně.

Nabídka Vodafone bez závazku tak v porovnání s konkurencí vychází nejdráže. Za 901 korun můžete neomezeně volat a posílat SMS zprávy, avšak stáhnout v plné rychlosti můžete jen 600 MB dat. O dvě koruny levněji přitom získáte u O2 téměř dvojnásobek navíc s velice slušnou rychlostí stahování i po překročení limitu.

Neomezené tarify bez závazku
OPERÁTORCENADATOVÝ LIMIT
O2899,-1 GB
T-Mobile899,-1,5 GB
Vodafone901,-600 MB
Air Telecom749,-1 GB

Nejmenší z operátorů přitom na konkurenční kroky zatím reagovat nechce. „Z našich průzkumů vyplývá, že lidé v průměru tolik dat nevyužívají. Možná v Praze a lidé s chytrými telefony, ale většina populace má průměrnou měsíční spotřebou kolem několika desítek megabytů,“ řekla serveru Lidovky.cz mluvčí Vodafone Alžběta Houzarová.

Finální podobu neomezených tarifů, které už operátor nabízí v zahraničí pod značkou RED, představí tuzemský Vodafone až za měsíc. „Detaily vám říct nemohu, kompletní nabídku pro speciální skupiny zákazníků představíme až koncem května,“ dodává Houzarová. O jaké skupiny konkrétně půjde, mluvčí přiblížit nechtěla.

Právě internetové služby se přitom podle Českého telekomunikačního úřadu stanou novým kolbištěm, na kterém budou operátoři soupeřit o zákazníky. Podpis dvouleté smlouvy by tak měl každý pečlivě zvážit, protože na tomto poli lze čekat ještě velké zvraty spojené hlavně s příchodem nových virtuální operátorů či vstupem úplně nového hráče.

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...