17. dubna 2013 14:10 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Vodafone ustoupil tlaku. Na nový tarif mohou všichni přejít bezplatně

Vodafone (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodafone (ilustrační foto) | foto: Hynek GlosLidové noviny

PRAHA Vodafone ustupuje. Po článcích serveru Lidovky.cz, které upozorňovaly na to, že operátor umožňuje přechod k výhodnější ceně za volání pouze s doplatkem rozdílu mezi starým a stávajícím tarifem, Vodafone mění názor. Pokud jste dříve podepsali smlouvu s dotovaným telefonem, nebudete nyní při změně tarifu platit nic. A zřejmě už od čtvrtka.

"Vycházíme vstříc stávajícím zákazníkům s dotovaným telefonem při přechodu na nové neomezené tarify. Tito zákazníci  mohou na nové neomezené tarify volně přecházet. Platí pro ně stejné podmínky jako pro všechny ostatní zákazníky, kteří si berou s tarifem dotovaný telefon," sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí Vodafone Alžběta Houzarová.

Podle Vodafonu by změna měla být možná prakticky ihned. "Jakmile se to dozví naši prodejci, můžete tarif vyměnit," doplnila mluvčí.

Přesto i tak nebudou mít zákazníci s dotovaným telefonem stejné podmínky jako ostatní. Za neomezený tarif budou platit 901. Tedy o dvě stě korun více, než ostatní.

Články, po kterých Vodafone změnil názor:

Ani u nejmenšího českého operátora však nemusíte rozdíl mezi stávající a novou smlouvou zcela doplácet. "Zákazníci už nebudou muset doplácet rozdíl v minimálním měsíčním plnění, pouze podepíší aktualizaci smlouvy na 24 měsíců od data podpisu, kde jim minimální měsíční plnění upravíme dle výše nového tarifu," upřesnila Houzarová. 

O nevýhodných podmínkách Vodafonu při přechodu na nový neomezený tarif server Lidovky.cz informoval jako první. Přitom zbývající dva operátoři umožnili přechod na neomezené tarify pro všechny hned. A nerozlišovali, jestli jejich klienti mají dotovaný telefon nebo ne.  

 

khuKarel Hrubeš