20. února 2007 14:06 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Volkswagen loni zdvojnásobil zisk

FRANKFURT Největší evropská automobilka Volkswagen v loni zdvojnásobila čistý zisk a vydělala 2,75 miliardy eur (77 miliard Kč), informovala firma, do jejíž skupiny patří i česká Škoda Auto.

Automobilka Volkswagen v loňském roce díky silnému prodeji více než zdvojnásobila svůj čistý zisk na 2,75 miliardy eur (77 miliard Kč). Rok předtím vydělala 1,12 miliardy. Firma předpokládá, že letos svůj yisk ještě zvýší.

Podle Volkswagen provozní zisk zasáhly náklady na restrukturalizaci. Tržby automobilky stouply o 11 procent na 104,9 miliardy eur. Provozní zisk se sice snížil na dvě miliardy z předloňských 2,89 miliardy eur, bez zahrnutí jednorázových položek však vzrostl o 52 procent na 4,38 miliardy eur.

Volkswagen loni zvýšil prodej téměř o deset procent na rekordních 5,7 milionu vozů. Na růstu se podílela Škoda Auto, jejíž prodej loni stoupl o 11,7 procenta na 550.000 vozů a poprvé se dostal nad půlmilionovou hranici.

Škoda Auto zveřejní hospodářské výsledky za loňský rok ve čtvrtek.

lidovky, čtk

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz