23. února 2011 9:30 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Vše co potřebujete vědět o daňovém přiznání. LN přináší 'Daňové čtvrtky'

Daňové přiznání | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daňové přiznání | foto: Lidové noviny

Už jste podali daňové přiznání? A víte, zda ho musíte mít? Co se změnilo a nač si dát pozor, kdo musí platit daně a do kdy? Jak na daně se dozvíte do konce března každý čtvrtek v Lidových novinách.

Čtvrtek 24. února - Změny a jak na ně

Už ve čtvrtek 24. února se čtenáři Lidových novin dozví, kdo musí podat daňové přiznání, a kdo naopak může zůstat v klidu. Zároveň se dozvíte, co se od loňska změnilo a do kdy musíte své přiznaní odevzdat na finanční úřad. Víte jak zdanit autorské honoráře a jaké povinnosti vyplývají z dohod o pracovní činnosti či o provedení práce? Kupte si Lidové noviny a daňové přiznání pro vás bude hračka.


Čtvrtek 3. března - Počítejte s námi

V druhém pokračování 'Daňových čtvrtků' si přijdou na své ti, co neplánují darovat státu ani korunu navíc. Naleznete zde podrobný návod jak si vypočíst daň, ale hlavně jak dokonale využít odpočtů a slev, které se právě vám nabízejí.

  • Vyplatí se vám využít výdajových paušálů?
  • Co všechno musí obsahovat paragon, aby vám ho na úřadě uznali?
  • Je lepší zaplatit daň složenkou, nebo převodem?

Čtvrtek 10. března - Co vám vlastně hrozí?

Je možné, že se někde stane chyba nebo se o chlup opozdíte. Jaké sankce může finanční úřad udělit a jak se proti nim bránit? Právě na to se zaměříme ve třetí speciální daňové příloze. Dozvíte se jak pravděpodobná je kontrola z finančního úřadu a zdali se vám vůbec vyplatí využívat služeb daňového poradce.


Čtvrtek 17. března - Jdeme do finále!

Žili jste v přesvědčení, že se vás daňové přiznání netýká a teď jste zjistili krutou pravdu? Nezoufejte, v posledním 'Daňovém čtvrtku' se dozvíte jak všechno stihnout na poslední chvíli a vyhnout se tak hrozícím sankcím a nepříjemnostem. 


Elektronické daňové přiznání vám ušetří čas i peníze
Lidovky.cz

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.