17. října 2007 13:36 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Vydavatel Blesku koupil deník Aha!

trafika | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy trafika | foto: Lidové noviny

Společnost Ringier, která vydává nejprodávanější tuzemský bulvární deník Blesk, koupil svého největšího konkurenta, list Aha!.

"Celý tým redakce Aha! přejde pod vydavatelství Ringier ČR jako jeho nedílná součást," sdělila tisková mluvčí Ringieru Kateřina Kuchařová. Ringier podle ní tituly nesloučí: "Blesk a Aha! by se měly do budoucna i nadále rozvíjet a vůči sobě ještě více profilovat."

Aha! v červenci, v zatím posledním měřeném měsíci, prodával průměrně 142 738 kusů denně, Blesk 453 419 výtisků.

Deník Aha! dosud vydával podnikatel Sebastian Pawlowski ve své společnosti Ebika. List Aha! začínal v listopadu 2004 jako nedělník, loni v březnu se změnil na deník. Do roku 2005 stál v čele redakce Ondřej Höppner, po něm post šéfredaktora převzal František Nachtigall, se kterým se ve vedení Aha! počítá i nadále.

Deník Blesk vstoupil na český trh již v dubnu 1992 a od roku 2002 je nejprodávanějším tuzemským deníkem. V loňském roce se jeho šéfredaktorem stal Vladimír Mužík.

"Po prodeji televizních časopisů TV Plus, TV Revue, Týdeník Televize a TV Max vydavatelství Bauer Media v červenci letošního roku je koupě deníku Aha! dalším strategickým krokem Ringieru ČR," dodala mluvčí.

Najdete na Lidovky.cz