16. dubna 2011 9:31 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Výherce se dočkal, Sazka mu doplatila miliony

Peníze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze | foto: Lidové noviny

PRAHA S týdenním zpožděním se výherce 16milionového jackpotu ve sportce dočkal poslední splátky svých peněz. V pátek mu dorazilo na účet zbývajících více než pět milionů korun.

Prvních deset milionů mu přišlo na účet v pondělí, Sazka je poslala v poslední den lhůty na výplatu, píše deník MF DNES (MfD).

Vše o kauze Sazka

"Teď už šlo všechno hladce a podle toho, jak jsme se Sazkou domluvili minulý týden," řekl MfD výherce.

Po daleko menších částech dostává svoje peníze podle deníku i zatím největší výherce jackpotu z ledna. Ten má doma z celkových 103 milionů jen o něco více než desetinu.

Výherce 16 milionů strávil nad vývojem v Sazce poslední dva měsíce a podle MfD byl odhodlán se o své peníze zasadit i tím, že veřejně vystoupí a bude požadovat na ministerstvu financí odebrání loterijní licence.

Kdo svrhne Hušáka

Sazka je od konce března v úpadku, do insolvence se dostala kvůli problémům se splácením výstavby multifunkční haly. Věřitelé Sazky, včetně nevyplacených výherců, se musí přihlásit do insolvenčního řízení do 28. dubna, jinak riskují, že o své pohledávky přijdou.

Čtěte více

V sobotu se koná valná hromada ČSTV, největšího akcionáře Sazky. Největší věřitelé, kteří se snaží Sazku co nejrychleji ovládnout, usilují o svržení současného vedení svazu stojícího za šéfem Sazky Alešem Hušákem, připomíná MF DNES.

Lidovky.cz, ČTK