7. srpna 2007 16:49 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Výpadek proudu ochromil Českou spořitelnu

Česká spořitelna | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká spořitelna | foto: Jan Zátorský, Lidové noviny

PRAHA Česká spořitelna dnes čelila největšímu výpadku elektřiny od roku 2000. Mimo provoz byly bankomaty, klienti nemohli platit kartami za nákup zboží a používat internetové bankovnictví. Zasaženo bylo i zákaznické centrum.

Potíže, které zavinil výpadek elektřiny v počítačovém středisku firmy, trvaly zhruba 1,5 hodiny přibližně od půl třetí odpoledne, řekla mluvčí spořitelny Kláry Gajduškové.

"Problémy nevznikly přetížením systému, došlo k výpadku elektřiny. Určitě jde o nejrozsáhlejší výpadek za posledních sedm let," uvedla mluvčí. Bankomaty, kterých má spořitelna nejvíce z tuzemských peněžních ústavů, nefungovaly v celé ČR. Zákazníkům tak nezbývalo nic jiného, než jít vybírat peníze na pobočky. Mluvčí řekla, že výběr na pobočce bude účtován za cenu výběru z bankomatu.

Česká spořitelna má v tuzemsku nejvíce klientů, přes pět milionů, z nichž přes milion osob využívá přímé bankovnictví. Provozuje 1090 bankomatů. V pololetí zvýšila čistý zisk o 7,3 procenta na 5,23 miliardy korun. Banka patří do skupiny rakouské Erste Bank.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz