Diskuse k článku: Vyšší daně a osekané paušály. Daňový balíček změní život všem

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 29
  • Poslední: 1.1.2013 14:18
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Čech 1.1.2013 14:18

Stydím se za svou vládu!!!

Že nikdo nemůže žít na vyšší noze, než mu dovoluje kapsa mi je jasné a platí to i pro stát. Stydím se ale za svou vládu, protože bere chudým a dává bohatým. Jak je možné, že tato vláda odsouhlasí odebrání daňové výhody 2070.- Kč měsíčně pracujícím důchodcům, a zároveň odsouhlasí zvednutí platů sobě a soudcům? Právě těm, kteří mají platy jedny z nejvyšších? Je to plivnutí do tváře všem chudým, potřebným a nemocným. FUJ !!!!

Vysvětlení, že do práce chodí jen důchodci odborníci, kteří mají jinou motivaci k setrvání v pracovním poměru, než peníze je směšná. Znám mnoho pracujících penzistů, ale ani jeden by do práce nechodil, kdyby mohl s almužnou, které se říká starobní důchod, vyžít.

Že zabírají místa mladým? Ukažte mi mladého, který půjde na směny za 50.- Kč/hod. dělat vrátného. Občas tam někdo opravdu nastoupí, ale velmi brzy zmizí.

Vládo FUJ!!! FUJ!!!

Tím více mne toto mrzí, protože jsem, a vždy byl zapřísáhlý antikomunista. Toto jednání vlády mne však nutí přemýšlet hodně do leva a to mne ponižuje. Nebo si mám myslet, že v roce 1948 to nebyl komunistický puč, ale ti nejchudší již nemohli vydržet sviňárny, které na nich vláda dělala???? Vládo styďte se všichni FUJ!!! Ne za to, že jste nám vzali 2070.- Kč měsíčně. To uvědomělý penzista pochopí, že je třeba šetřit, když na to není, ale vy jste si to rozdali mezi sebe. Chapu tento krok jako zlodějnu a zákeřný kopanec přímo do bolavého. FUJ VLÁDO STYDÍM SE ZA VÁS !!!

M. Harant 31.12.2012 13:28

Tahle vláda musí padnout!

Musíme udělat se zkorumpovanou vládou a celým ansámblem všech politických stran, jejich pohrobků a posluhovačů rychlý proces, než uvrhnou tuto zemi do ještě větších výkalů, než v jakých se již nyní nachází! Všichni jste velmi dobře věděli, že kdyby volby měli něco změnit, již dávno by je zakázali, je to všechno jenom podvod vyvolených a darmožroutů na celý národ!

http://flek.cz/clanky/hledam-praci/prumerne-mzdy-a-platy-v-roce-2012

J. Vích 26.12.2012 10:45

škoda , slušně jsem napsal názor

a nebyl prý uložen , jsem prý asi rasista či vulgární individuum. Myslím si, že to dokonale ilustruje kam až v této zemi to došlo.

J. Schwarz 25.12.2012 22:26

Škoda, že nedošlo alespoň

k částečnému konci světa - například se mohl pársettunový meteorit během průletu atmosférou rozpadnout a fragmenty zasáhnout parlament, senát, nejvyšší státní zastupitelství, policejní prezidium i jiné "orgány"...

J. Kottas 24.12.2012 10:53

Kde jsou Sohorova a Komárek?

Nemohu se dočkat jejich replik.....:-)

F. Skupík 23.12.2012 23:21

DPH nebo koryta?

http://dolansky.blog.idnes.cz/c/286262/DPH-nebo-koryta.html#t2

úryvek...Vypadá to, že v Parlamentu ČR byli konečně někteří poslanci zasaženi virem zdravého rozumu a Kalouskova odírací epidemie končí. Mnozí již tyto „hrdiny“ oslavují a těší se na brzký konec despocie a lží. Koalice straší peklem naštvané Únie, opozice vyvěšuje fángle. Nastal opravdu čas radosti?

F. Skupík 23.12.2012 23:21

Re: DPH nebo koryta?

To by ale premiér Nečas nesměl vědět, proč je převážná většina poslanců v politice. Po vyhlášení rebelie okamžitě kontroval a ťal do živého.

Pokud se neschválí zvýšení DPH, nesplním, co jsem slíbil, že rozpustím vládu, ale podám návrh znovu, spojený s hlasováním o důvěře vládě.

Proč? Protože je Petru Nečasovi jasné, že koryta jsou politikům mnohem milejší než občan.

F. Skupík 23.12.2012 23:22

Re: DPH nebo koryta?

A tak se do několika měsíců nadšení z možného konce tohoto patvaru vlády rozplyne úplně stejně, jako se rozplývalo svého času při silných prohlášeních Věcí veřejných.

Petr Nečas sice dá všanc život vlády, ale sám asi dobře ví, že se až tak obávat nemusí. Naopak, může být ve finále oslavován za excelentní politický tah. Premiér musí dobře vědět to, co si velká část národa myslí – že většina politiků jsou jen obyčejní korytáři. A tak vše vsadil na jednu kartu. Nyní se ukáže, zda jsou rebelové opravdovými hrdiny a budou proti zvýšení DPH i za cenu pádu vlády a výčitek od kolegů, které by takto rovněž připravili o koryta. Spíše si jen zahrají kašpárkovské divadlo pro několik důvěřivých občanů a zase potáhnou za jeden provaz, tedy do pekel. V podstatě to naznačují už nyní.

F. Skupík 23.12.2012 23:22

Re: DPH nebo koryta?

Varianta číslo dvě je mnohem pravděpodobnější. Nejen, že zachová všem tučné prebendy a přístup k informacím, který je mnohem výnosnější než těch pár desítek tisíc poslaneckého platu. Nějaké zesměšnění před národem je vůbec nemusí zajímat. Vždyť je to ten samý národ, kterému denně lžou do očí.

A tak si jde Petr Nečas s velkou pravděpodobností pro další vítězství. Zůstává otázkou, zda je to vítězství pro naši republiku?

Nabízím k přečtení i další články:

F. Skupík 22.12.2012 23:10

Tak a zase se budeme mít

..líp a vzroste nám životní úroveň.

V. Ondys 22.12.2012 15:06

:))))))) A přeplněné věznice jsou důkazem

že někdo naprosto bezohledně vrazil břevno do oka Spravedlnosti, aby neúprosně dopadala na všechny jenom pro jejich mrvy!

A. Reček 22.12.2012 14:47

Právě proto poslanci ČSSD a KSČM tento týden,

aby přesvědčili občany o své sociální solidaritě s nimi - neodmítli návrh skupiny poslanců ODS na zrušení zdanění náhrad, které ke svému poslaneckému platu, dostávají navíc!!  Raději odhlásili se z hlasování a opět ukázali svou dvojakou, tedy farisejskou tvář.  Lidi, kteří je volili nebo volí, mohou se chytit za nos.

P. Kovář 22.12.2012 12:32

O ty daně ani tak nejde.

Jde hlavně o to, jakým způsobem se následně použijí pro naše blaho.

A protože jsem si jist, že naše zájmy je to poslední co stát, tedy vládnoucí šlechtu zajímá, budu se snažit aby těchto daní měl stát z mojí osoby i firmy co nejméně. Jako osoba si utáhnu opasek a budu žít skromněji a pokud možno utrácet v zahraničí. Jako podnikatel a plátce DPH budu prostě méně dělat pro svou firmu. Ušetřený čas a energii věnuji sobě, rodině a koníčkům. Zahálet rozhodně nebudu, jen budu dělat to co mi přinese přímý užitek a ne pro zákazníky.

Stát se postupně stává mým úhlavním nepřítelem a proto je třeba adekvátně se i chovat vůči němu.

v. stecher 22.12.2012 14:21

Re: O ty daně ani tak nejde.

Souhlas.Jinak toto je další kopanec státu do lidí,kteří jsou produktivní a vytvářejí nějaké hodnoty.Opět se sníží počet malých podnikatelů a drobných řemesel,kteří ukončí činnost.Komu proboha vadí pracující důchodci,nebo paušálníci? Většinou to jsou lidi,kteří nedostanou nic zadarmo,neuplatňují žádné náklady,nejezdí v nových autech? Vše skutečně vede k naprosté likvidaci drobného podnikání.Pokud tito lidé přijdou o práci,sníží se koupěschopnost obyvatel a zase na to doplatí stát.Asi zřejmě musí vše padnout ,aby se začalo znovu.

M. Harant 31.12.2012 13:17

Re: O ty daně ani tak nejde.

Ano, máš pravdu, tak jdeme do toho, ať se tento stát z toho podělá! V nejhorším přeregistruji firmu do některého daňového ráje, ať Kalouska a všechnu tu pakáž kolem něj trefí šlak!

O. Firtl 22.12.2012 12:17

Zírám,

že "dorazili" už i sem........

V. Grycz 22.12.2012 11:35

Dělají

z nás bankomat, aby mohli vyvoleným odpouštět daně grázli.

Z. Lachman 22.12.2012 11:46

Re: Dělají

Všem politikům v čele s Klausem přeji vše nejhorší do nového roku. zkorumpovaným bolševikům nic jiného přáti nelze. příklad? At´ se soudruh Kalousek uchlastá.

F. Doušek 22.12.2012 10:58

Hlavně, že prosadili nezdanění náhrad,

takže asistenti poslanců nebudou pobírat plat, ale "náhradu" do výše 20 000.-Kč, která se nedaní ani se z ní neodvádí solidární sociální a zdravotní pojištění.

O. Schejbal 22.12.2012 10:39

Dělají to dobře,

z posledních sil kopou, alespoň se ten jejich konec blíží rychleji.

M. Brejcha 22.12.2012 10:34

Škoda, že ten konec světa nepřišel !!!

Alespoň bychom neměli Nečase, Kalousky, a jiné, kteří nám otravují život !!

L. Honajzer 22.12.2012 8:39

KOTTAS je natvrdrý hlupák.

Kottas ty bys chlěl socialisticky pracovat a kapitalisticky žít.Cos dál teto republice oúilče.

E. Moucha 22.12.2012 11:13

Re: KOTTAS je natvrdrý hlupák.

Nechci se pana Kottase zastávat ale ve svém příspěvku má pravdu. Už vás několik zde diskutujících vyzvalo aby jste taky něco rozumného napsal. Abychom věděli jak jste natom Vy. Protože Vy dokážete jen urážet. Můžu se Vás taky zeptat co jste pro tuto republiku udělal. Je to stejné jako jste zeptal Vy aniž byste toho člověka znal tak jste ho napadl.

J. Kottas 24.12.2012 10:50

Re: KOTTAS je natvrdrý hlupák.

"Cos dál" - tento výraz je mi nepochopitelný - prosím o upřesnění. Asi jsem v české gramatice trochu zaostalý...:-) 

Z. Málek 22.12.2012 8:34

Daňový balíček

Původně jsem chtěl tento článek komentovat. Pravidla pro diskuzi však uvádějí, že v příspěvcích jsou nepřípustné urážky, pomluvy a vulgarity a že diskutující nesmí vyhrožovat násilím.

Toto všechno bych v příspěvku musel použít. Takže jenom konstatuji, že se stydím za idividua, která navrhují a schvalují takovéto paskvily.

J. Kottas 22.12.2012 7:41

Vládní a poslanecké ku*vy

sice dodělávají, ale jak ta chcípající kobyla kolem sebe kopou. A národ mlčí, i když si sami sobě zvedli platy a ožebračují rodiny a pracující důchodce. Právě takový národ si podobnou vládu a sněmovnu zaslouží. Za svo benevolentnost a klasicky českou přisranost.

E. Došlík 22.12.2012 8:09

Re: Vládní a poslanecké ku*vy

využívají grafů, srovnání, ale v životní realitě to není dvoukoruna za bochník chleba a jiných přicmrdků uvedených výše! Jen ať si poslanecké a vládnouci ku§rvy okusí žít jen z toho co si po novém roce přidali - to by jinak plakali . . .

O. Schejbal 22.12.2012 10:18

Re: Vládní a poslanecké ku*vy

Souhlasím, být to kdekoliv jinde, tohle by si lid v žádné zemi líbit nenechal.