Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 22 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Yahoo Mail napadl virus

Yahoo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Yahoo (ilustrační foto) | foto: Brian McGuinessAFP

LAS VEGAS Yahoo Mail, nejrozšířenější e-mailovou službu světa, napadl počítačový virus. Červ pojmenovaný Yamanner ale zasáhl jen malou část z více než 200 milionů adres. Oznámila to společnost Yahoo.

"Udělali jsme kroky, které tuto záležitost řeší a ochrání naše uživatele před dalšími zásahy tohoto červa," řekla tisková mluvčí Yahoo. "Řešení se automaticky rozesílá všem zákazníkům Yahoo Mail a nepotřebuje dodatečné kroky ze strany uživatele," dodala.

Zprávy s virem mají titulek New Graphic Site. Virus po jejich otevření napadne počítač a rozešle se těm lidem, kteří jsou v daném počítači v e-mailovém adresáři uživatelů, dodávají odborníci ze společnosti Symantec.

Aby se virus aktivoval, stačí infikovanou e-mailovou zprávu na rozdíl od většiny červů pouze otevřít, varují experti ze Symanteku. Jinak je k aktivaci většiny červů nutné otevřít přílohu zprávy, v níž se skrývají. Yahoo svým uživatelům radí, aby si posílili protivirový software ve svých počítačích a aby zablokovali jakýkoli e-mail, který jim z adresy av3yahoo přijde.

Yahoo a výrobci antivirového softwaru prvně odhalili červ Yamanner toto pondělí. Společnosti Trend Micro Inc. a McAfee Inc. jeho nebezpečnost označily za nízkou, ale podle Symanteku s sebou nese zvýšenou hrozbu. Symantec zároveň dodává, že Yamanner nefunguje v nejnovější verzi Yahoo Mail Beta, napsala agentura Reuters.

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....