Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Yahoo! odkládá modernizaci. Nejsou peníze

Yahoo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Yahoo (ilustrační foto) | foto: Brian McGuinessAFP

SAN FRANCISCO Americká internetová společnost Yahoo! odloží očekávanou modernizaci svého vyhledávacího systému, protože její zisk ve druhém čtvrtletí poklesl na 164 milionů dolarů (asi 3,7 miliardy Kč). Oproti loňsku jde o pokles o 78 procent.

Čistý zisk společnosti Yahoo! klesl ve druhém čtvrtletí na 164 milionů dolarů (asi 3,7 miliardy Kč). Oproti loňsku jde o pokles o 78 procent. Tržby vzrostly o 28 procent na 1,12 miliardy dolarů, analytici ale čekali růst 1,14 miliardy USD. Zisk na jednu akcii ve druhém čtvrtletí činil 11 centů proti zisku 51 centů loni. Trh reagoval na výsledky poklesem akcií o 13 procent.

Management firmy oznámil, že zatím musí odložit tolik očekávanou modernizaci vyhledávacího systému, s jehož pomocí chce Yahoo! konkurovat firmám jako je Google. Vedení firmy pro letošní rok nadále  počítá s tržbami od 4,60 miliardy do 4,85 miliardy dolarů. Analytici na Wall Streetu čekali až 4,90 miliardy USD.

Yahoo! je největší mediální společností světa, která působí výhradně na internetu. Vzhledem k tomu, že Yahoo! má na psychologii investorů značný vliv, nepříliš oslnivé výsledky hospodaření poznamenaly také akcie hlavních rivalů. Dolů tak zamířily akcie firem Google, eBay i čínského internetového portálu Baidu.

Akcie Yahoo! od začátku roku ztratily zhruba 30 procent hodnoty, zatímco konkurenční Google ztrácí jen kolem sedmi procent. Pro srovnání, širší index S&P 500 má od začátku roku ztrátu necelé jedno procento. Obě emise, tedy Yahoo! i Google, jsou s přihlédnutím k očekávanému zisku na příští rok nyní ohodnoceny zhruba stejnou prémií.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby
Vyhrajte: 3 výherci od nás dostanou balíček Nivea Baby

Rozmazlujte své děťátko jemnou masáží. K jeho hýčkání vám pomůže balíček péče o ty nejmenší od Nivea Baby. Vyhrajte ho právě vy.