27. září 2007 13:57 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Yeti se bude vyrábět v Kvasinách

Škoda Yeti | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Škoda Yeti | foto: Škoda AutoReprofoto

MLADÁ BOLESLAV Automobilka Škoda Auto do tří let rozšíří a modernizuje své závody ve Vrchlabí a Kvasinách. Tam bude vedle roomsteru a superbu nově vyrábět i SUV vůz Yeti. Modernizovaný vrchlabský závod se bude ucházet o výrobu nových vozů, které Volkswagen představil na frankfurtském autosalonu.

Po modernizaci Vrchlabí a rozšíření Kvasin chce automobilka disponovat třemi plnohodnotnými závody pro výrobu a montáž vozidel, uvedl mluvčí podniku Evžen Krauskopf. Investice do závodů přinesou i nová pracovní místa. Počty nových míst ani výši investic Škoda Auto neuvedla. Automobilka zaměstnává asi 28.000 lidí.

Pro uspokojení poptávky po octaviích pomůže podniku zvýšit jejich výrobu závod Volkswagenu v Bratislavě. "Závod je na základě volných kapacit a převisu personálu schopen v krátké době dodatečné vozy vyrobit," uvedl Krauskopf. Kdy by se v Bratislavě s výrobou mohlo začít a jaký objem výroby se tam plánuje, odmítl mluvčí komentovat.

Závod ve Vrchlabí, jehož budoucnosti se různě spekulovalo, by se měl stát plnohodnotným závodem včetně lakovny. Škoda Auto připomněla, že u závodu se musí vyřešit i veřejná dopravní infrastruktura. "Doufám, že vláda i kraje náš rozvoj v České republice podpoří," řekl k tomu člen představenstva Škody Auto Martin Jahn.

ČTK

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.