20. února 2008 20:26 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Z Evropanů kradou v obchodech nejvíce Češi

Nakupování v supermarketu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nakupování v supermarketu. | foto: Stanislav Honzík Lidové noviny

PRAHA Z regálů obchodů v Česku bylo v loňském roce ukradeno nejvíce zboží v celé Evropě. Vyplývá to z včera zveřejněného průzkumu britské agentury Center for Retail Research. Agentura zkoumala nákupní zvyky v Evropě, Severní Americe a Asii. Česko skončilo na chvostu Evropy již podruhé za sebou.

Podíl ukradeného zboží na obratu obchodů je v České republice 1,4 procenta. Podobnou mírou krádeží trpí v Evropě pouze pobaltské země. Nejspořádanějšími jsou v tomto ohledu naopak Rakušané, Švýcaři a Islanďané.


Nejoblíbenějším zbožím zlodějů v českých obchodech jsou tradičně videohry, DVD disky, parfémy, dámské oděvy, kosmetika a drobná elektronika. V letošním roce nově přibyly také herní konzole a módní doplňky. Obchodníci oslovení LN uvedli, že v loňském roce vynaložili na zamezení krádežím třetinu svých výdajů. Stále častěji se také setkávají s kriminalitou vlastních zaměstnanců.

Další podrobnosti o krádežích Čechů v obchodech
si přečtěte ve čtvrtečním vydání deníku
Martina Roupcová, Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!