15. července 2009 15:51 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Za obyčejnou krabičku cigaret zaplatil sumu ve výši sedmi tisíc rozpočtů USA

Cigarety (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cigarety (ilustrační foto) | foto: Hynek Glos, Lidové noviny

MANCHESTER Josh Muszynski z amerického státu New Hampshire si nedávno téměř nepochybně koupil nejdražší krabičku cigaret v dějinách lidstva. Po platbě kartou na jedné benzinové pumpě mu totiž z účtu byla stržena sedmnáctimístná částka, která přesahovala 23 biliard dolarů.

Muszynski se o tom, že zaplatil poněkud přemrštěnou sumu, dozvěděl několik hodin po nákupu, když se na internetu přihlásil ke svému bankovnímu účtu. Na monitoru svého počítače spatřil částku 23,148,855,308,184.500 dolarů, tedy 23 biliard 148 bilionů 855 miliard 308 milionů 184 tisíc 500 USD. Krabička cigaret přitom v USA stojí kolem pěti dolarů. Letošní rozpočet Spojených států pak počítá s výdaji 'jen' 3,1 bilionu dolarů.

Muž poté strávil dvě hodiny telefonováním s pracovníky banky Bank of America, když se snažil vyřešit jak obří srážku ze svého účtu, tak patnáctidolarový poplatek za jeho přečerpání. Banka chybu napravila druhý den. Novináře, kteří se na případ dotazovali, odkázala na vydavatele karty, společnost Visa. Ta jim pro změnu řekla, že se mají ptát v bance.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz