Sobota 15. srpna 2020svátek má Hana 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Záchrana domova díky finančnímu poradenství

Manželé Lukáčovi s porakyněmi OVB Věrou Zámečníkovou a Ulrike Trepákovou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Manželé Lukáčovi s porakyněmi OVB Věrou Zámečníkovou a Ulrike Trepákovou | foto: Pavel Pechoušekpro Lidovky.cz

Firma OVB Allfinanz vstoupila do ČR právě včas. Díky kvalitní péči jejích poradců a dobrému zázemí firmy skončila spousta příběhů obyčejných lidí tak, jako ten manželů Lukáčových z Kynšperka nad Ohří.

Advertoriál

„Nesete peníze? Tak prosím, můžete dál!“ vítá nás ve dveřích svého dvoupatrového domu v Kynšperku nad Ohří devětašedesátiletý Ludvík Lukáč a po jeho boku se usmívá jeho o tři roky mladší manželka Irena. Patří mezi služebně nejstarší klienty firmy OVB v Karlovarském kraji a dost možná i mezi nejvděčnější.

Vždyť jen za dobu spolupráce s OVB získali na státních příspěvcích ze stavebního spoření přes 140.000 korun a z penzijního připojištění 41.080 korun. Navíc jim díky OVB zůstal dům, ve kterém celý život bydleli.

Lukáčovi spolupracují se zdejšími finančními poradkyněmi firmy OVB Věrou Zámečníkovou a Ulrike Trepákovou. Prvně jmenovaná s Lukáčovými na začátku 90. let zahájila spolupráci, její kolegyně poté péči o tyto klienty převzala.

„Mám je moc ráda, učila jsem se současně s nimi, jak zvládat určité situace na finančním trhu. Jsou velmi zodpovědní, vědí, co chtějí a co si mohou dovolit,“ usmívá se Ulrike Trepáková. „Přes všechny problémy a strasti v životě se dokázali přenést a potkalo je kousek toho prostého lidského štěstí. Mají jeden druhého, syny s rodinami a vnoučaty a svůj dům,“ doplnila.

Lépe řečeno obrovský dům, ve kterém současně s Lukáčovými bydlí i oba jejich synové se svými rodinami, stál navíc na počátku celého případu a spolupráce s OVB.

Manželé Lukáčovi patří ke generaci, která měla zkušenosti s jednou pojišťovnou a jednou bankou. „Byly to pro nás nové věci, kterým jsme nerozuměli,“ přiznávají oba.

Dům, ve kterém Lukáčovi bydlí, původně patřil městu Kynšperk nad Ohří a Lukáčovi v něm bydleli v pronájmu. Město se ho v roce 1994 rozhodlo prodat a logicky ho nabídlo Lukáčovým ke koupi. Ti sice zájem měli, nestáli o stěhování, ale chyběly peníze, protože město trvalo na jednorázové úhradě.

„Sami jsme se ptali v bankách, dokonce jsem volala až do Prahy a tam mi řekli, že když nechceme půjčit miliony, tak to nejde. A v Sokolově nám zase paní řekla, že na to, co chceme půjčit, by manžel musel mít ministerský plat,“ zavzpomínala Irena Lukáčová na dobu plnou nejistoty a hledání.

Věra Zámečníková se k Lukáčovým vydala jako tehdy již renomovaná finanční poradkyně na přání tehdejšího vedení městského úřadu.

„Začínali jsme opravdu od nuly a hráli na čas, i když ho bylo málo. Paní Zámečníková nám řekla, že společně cestu najdeme, že má novou možnost, která by nás mohla zachránit. Věřili jsme tomu a šli do toho,“ vzpomíná Irena Lukáčová. Tou novinkou bylo stavební spoření a překlenovací úvěr z něj. Lukáčovi začali rychle spořit na účet stavebního spoření se stavební spořitelnou Wüstenrot. „Bylo náročné naspořit potřebnou částku, aby nám byl překlenovací úvěr poskytnut,“ vzpomíná Irena Lukáčová, které bylo tehdy 43 let a manželovi 46.

Tehdy do Kynšperka nad Ohří jezdila Věra Zámečníková z Karlových Varů i třikrát v týdnu, aby měla celou situaci pod kontrolou. Podařilo se ji zvládnout a Lukáčovi dům zaplatili. Ulrike Trepáková zajistila pro manžele z Kynšperka nad Ohří následnou péči i další finanční produkty, třeba penzijní připojištění se státním příspěvkem.

Díky tomuto skvělému začátku a pomoci manželům Lukáčovým poskytlo vedení města Kynšperk nad Ohří paní Trepákové prostor v kulturním středisku, kde je dodnes kontaktní místo pro službu občanům.

„Tam může kdokoliv přijít s problémem a pokud je to možné, najdou řešení. Posíláme sem i naše známé,“ uvedl Ludvík Lukáč.

„Tak, jak se rozvíjel finanční trh, nastávala potřeba informace z něj předávat občanům, vzdělávat je a informovat o službách a nabídkách bankovních institucí, o možnosti využívat služeb jednoho finančního poradce s kompletní nabídkou a přehledem služeb,“ vysvětlila paní Trepáková. „Občané využívají tyto služby pravidelně. Prostě tam pro ně jsem, pomohu s vyplněním formuláře či žádostí o hypotéku, jsem k dispozici pro zprostředkování nových pojistek nebo vysvětlím znění dopisu od bankovní instituce,“ vyjmenovává svůj přínos finanční poradkyně.

Nadstandardní zkušenost v tomto městě přispěla k tomu, že v samotném Kynšperku nad Ohří za dobu svého působení má Ulrike Trepáková 315 klientů, v sousedním Libavském Údolí 191 klientů a v blízkém okolí další stovku.

Dnes už mají Lukáčovi všechny půjčky splacené, jsou v důchodu a dům už je téměř celý opravený. „Právě mi skončilo stavebko a ženě penzijko, takže se můžeme pustit do opravy topení a kuchyně u nás v přízemí,“ uzavírá Ludvík Lukáč a nalévá do sklenice domácí džus své manželky. Nemá chybu, stejně jako bydlení Lukáčových.

Ulrike Trepáková

Poradkyně Ulrike Trepáková

Profesní život Ulrike Trepákové je s firmou OVB spjatý od roku 1994, kdy se stala spolupracovníkem firmy OVB Allfinanz a získala certifikaci z pojišťovnictví, v oblasti investic, hypotečních úvěrů, úvěrů ze stavebního spoření, doplňkového penzijního spoření, spotřebitelského úvěru. Od roku 2010 se zabývá výukou finanční gramotnosti na základních školách.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

TEST: Vyzkoušejte kosmetický balíček pro citlivou pleť od Yves Rocher
TEST: Vyzkoušejte kosmetický balíček pro citlivou pleť od Yves Rocher

Milujete kosmetiku, sledujete trendy a zkoušíte nové značky? Pak je na čase poznat sesterský web eMimina Arome.cz, kde najdete recenze a testy...