Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Konečný 15.9.2019 9:19

Zejména starší lidé se na to těší.

J. Novák 15.9.2019 23:39

Já bych řekl, že mnoho starších lidí je daleko inteligentnějších a pokrokovějších, než celá řada mladších. Takže ty vaše kecy si klidně nechte od cesty. Já se totiž také považuji za staršího člověka a problém v tom nevidím naprosto žádný. Mimochodem, v sobotu, kdy začala nová pravidla platit, tak jsem kartou platil asi tak v šesti různých podnicích včetně jedné restaurace a bylo to naprosto bez problémů.

J. Hrdlička 18.9.2019 15:43

Docela mě rozčiluje podceňování starších občanů mladými!!

J. Novák 19.9.2019 4:09

Já se tím až tak netrápím. Oni až dostanou rozum, tak jim dojde, že také budou staří a nejspíš ty trapné kecy mladších budou muset poslouchat zrovna tak, jako je musíme poslouchat či číst my. . Tedy pokud se toho dožijí...

S. Vor 14.9.2019 23:20

ještě rádi se kajícně začnete vracet k platbám penězi a zavrhnete bezhotovostní platbu.Jenom komplikace a buzerace.

J. Novák 15.9.2019 6:36

Já tedy rozhodně ne. V nových opatřeních žádné komplikace nespatřuji. Komplikované se to může zdát jen lidem s nižším IQ.

S. Vor 15.9.2019 11:36

a až dojde k rozsáhlým výpadkům el.proudu a dřív nebo později k tomu dojde tak platit nebo kupovovat budete čím a za co?Kartičkama a imaginárníma číslama?Všechny data se i mimo jiné dají vymazat z čipů.

J. Novák 15.9.2019 23:35

Když dojde k výpadku elektřiny, tak i dnes obchody zavírají, takže si nic nekoupíte tak jako tak. A ty vaše katastrofické scénáře o rozsáhlých výpadcích proudu? Nu, neměl byste tolik koukat na emerické filmy a možná vám prozradím malé tajemství: Vůbec nevěřte tomu, co vám tam ukazují, protože z 99% je to stejně fikce. Ono když nás třeba napadnou mimozemšťani v podobě obřích brouků, tak si nejspíš také nic nekoupíme ani za hotovost. A už vůbec né, když povstanou zombie! ;-D Mimochodem, Vor, správně je "všechna data". To vaše "všechny data" nesvědčí o vaší moc vysoké inteligenci.

P. Skřivan 14.9.2019 21:20

Akorát je zajímavé, že svinské banky doteď tvrdily, jak je to děsně bezpečné a ani na žádost klienta, neumožňují vyžadovat PIN při každé platbě. Nově už ani neumožňují zakázat bezkontaktní platby (to jde leda vrtáčkem na správném místě karty), což je nepochybně schválnost těm, kteří je nechtěli.

J. Novák 15.9.2019 23:42

Do Peruna, a proč by se banky měly přizpůsobovat pár jedincům, kteří trpí stihomamem? A o psychopatech, kteří si upravují platební karty pomocí vrtáčku, jsem už také slyšel. Ale žádného živého jsem ještě nepotkal. Hele, Skřivan, vy patříte mezi tuhle "elitu"?

H. Kotaz 14.9.2019 8:49

Kartu mám jen na vybírání peněz/hotovosti, neobtěžuji poštu nošením důchodu. A nemám zapotřebí, natož chuť, podporovat všechny ty, co se kolem placení kartou motají.

K. Novák 14.9.2019 10:30

Stručně řečeno,nerozumíte tomu.;-D

H. Kotaz 14.9.2019 10:41

Co přinášejí vlastně karty ? Dobrý sluha, zlý pán, jako mnoho dalších věcí, když se to s nimi přežene. A stojí to hlídání karet před zneužitím vlastně za to ?

J. Novák 15.9.2019 6:37

A stojí to hlídání hotovosti před ukradením za to?

J. Novák 15.9.2019 6:43

Přikláním se k názoru svého jmenovce K. Nováka. A mohu vás ubezpečit, že při manipulaci s hotovostí se živí možná víc lidí, než kolik se jich "motá" kolem karet. A navíc distribuce a manipulace s hotovými penězi je daleko nebezpečnější a rizikovější, než pohyb platebních karet. Nu, jen si vezměte, že ty peníze musí někdo vytisknout, pak putují do banky, která je pak distribuje dále přes mnoho a mnoho prostředníků až k vám jako koncovému příjemci. Pak od vás je ta cesta zas epoměrně složitá. Když zaplatíte hotovostí, tak obchodník ji musí odnést do banky, tam ji někdo musí převzít, zaevidovat na účet a zase dát dále do oběhu. U karty naprosto odpadá poihyb hotových peněz. Ale je mi jasné, že lidé prostšího ducha nic z toho nepochopí, protože je to nad jejich možnosti.

J. Novák 16.9.2019 1:18

Snad jen poznámku, Kotaz: Už tím, že kartu vlastníte a používáte jen pro výběry, tak podporujete všechny ty, "co se kolem placení kartou motají". Takže asi tak, hochu. ;-D

D. Mateju 14.9.2019 8:21

Dvoufaktorová autentizace, která je v souladu s nařízením PSD2, se může pro klienta stále tvářit jako autentizace jednofaktorová, a druhý faktor si doplní banka / karetní společnost sama, která platbu / výběr schvaluje, a to na bázi analýzy chování uživatele a zařízení, z něhož transakci provádí. Dvoufaktorově ze strany klienta je tedy třeba ověřovat pouze transakce, které jsou z pohledu kontextu rizikové (neznámé zařízení, podezřelá lokalita, čas, částka, atd.), jinak to není nutné.

B. Michal 14.9.2019 8:10

Už vidím, jak platební nálepku zasouvám do platebního terminálu!

Naštěstí mám banku a mobil, který umožňuje platbu přes *Pay, takže se mě to asi netýká, ale možná to bude zajímavé.

A. Uherek 14.9.2019 8:09

Tito ajtáci jsou neschopní.Vše co navrhnou stojí za h....o.

B. Michal 14.9.2019 8:12

Ajťáci? Politici. Ve většině světa bezkontaktní platby neexistují, ve značné části ani čipové terminály. Tam je místo na zlepšení - i když by to zase znamenalo, že v nějakém zapadákově by nešlo kartou zaplatit, když mají mizerné až žádné připojení k internetu.

L. Kalič 14.9.2019 19:37

Bezkontaktní placení zavedli politici? :-))))))))))

J. Novák 15.9.2019 6:48

To, co jste napsal, myslíte vážně? Nebo si děláte legraci? Fakt jste přesvědčen o tom, že bezkontakní platby zavedli politici? Já bych tedy řekl, že je připravily a posléze zavedly banky, politici tomu jen dali určitý právní rámec. Ovšem na popud bankéřů. Jo, můžete nám říci, co máte na mysli tou "většinou" světa? Můžete být konkrétnější? Jinak za sebe říkám, že přechod z kontaktních na bezkontaktní platby považuji za krok vpřed. Takže pokud někde ve světě nejsou možné, tak jsou holt krok za námi.

P. Dvořák 14.9.2019 6:45

No skwjelé!!! Skwjelé!!!

Když k tomu připočítám ještě to, že podle nového vás po pěti minutách nečinnosti internetbanking automaticky odhlásí, tak to bude pěkný adrenalin, někomu poslat peníze převodem.

J. Novák 14.9.2019 7:42

Proč to? Když sednu k INTB, tak udělám najednou všechno, co potřebuji. Proč bych to měl nechat nějakých pět minut nečinné? A když už si tedy musím během placení třeba odskočit a systém mě odhlásí, tak v čem je problém se znovu přihlásit? Člověče, to zas nesmíte všechno tak prožívat! ;-D


Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...