21. srpna 2009 9:20 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zájem Čechů spořit dětem nemá ve světě obdoby

Zájem Čechů spořit dětem nemá ve světě obdoby  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zájem Čechů spořit dětem nemá ve světě obdoby | foto: Shutterstock

PRAHA Ekonomická krize, která zhoršila finanční situaci řady domácností, zatím neubrala ani trochu z ochoty lidí spořit svým dětem. Vyplývá to z výsledků pojišťoven i bankovních domů.

Rodiče navzdory krizi stále hojně využívají rozličné produkty určené ke spoření dětem. Nejsou to přitom jen bankovní konta či vkladní knížky určené pro nejmenší. Vyhledávaným způsobem spoření jsou také dětské kapitálové životní pojistky nebo i stavební spoření.

"Dětské kapitálové pojistky se stále velmi dobře prodávají, a to i nyní v době krize," potvrdil Milan Starý, marketingový ředitel Aviva životní pojišťovny. "V tomto ohledu jsou Češi poměrně výjimeční. Dětské pojištění Talisman, které prodáváme zde v Česku, nenabízíme nikde jinde ve světě, kde naše pojišťovna působí. Důvodem je, že lidé v jiných zemích o něj nemají velký zájem," doplnil Starý.

Rostoucí počet dětských kapitálových pojistek do určité míry souvisí také s babyboomem, který Česká republika zažívá v posledních letech. "Není to ale jen díky babyboomu. Rodiče jsou nyní vůči svým dětem odpovědnější než dříve. Krize na tom mnoho nezměnila," uvedla také Renata Svobodová, mluvčí České podnikatelské pojišťovny. "I my registrujeme rostoucí zájem o Životní pojištění s Filipem Plus, přestože se marketingově na tento produkt příliš nezaměřujeme," doplnila Svobodová.

Nejpoužívanější způsoby dětského spoření najdete v pátečním vydání deníku