Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN

Diskuse k článku: Okurky stojí dvojnásobek, bundy zdražily o třetinu. Co bude dál?

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 19
  • Poslední: 8.2.2017 21:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Henrik 8.2.2017 21:06

K té předražené zelenině a ovoci - u baráku na trochu větší zahradě lze nasázet rybízy, angrešty, maliny a jahody, k tomu nějakou zeleninu -okurky, rajčata... Budete mít úrodu v bio kvalitě, chutnou a neprolezlou konzervačními postřiky. Co se nesní v sezóně, dá se naložit nebo zamrazit. Dá to práci i nějaké náklady, ale výsledek stojí za to. Třeba rajčata ze zahrady, anebo ze supermarketu jsou nesrovnatelná.

J. Balcar 3.2.2017 11:13

Co bude dál? To přece záleží jen na spotřebitelích. Když ty rostoucí ceny budou akceptovat, budou růst až do alelujá. Když se rozhodnou snížit nebo odložit spotřebu, ceny neporostou, nebo klesnou.

P. Harabaska 2.2.2017 18:00

Celý ten (malo)obchod v Česku je jedna organizovaná loupež. Na co se podíváte, tam lezou ceny nahoru, ovšem "experti" z bank atp. tvrdí, že je všechno OK. Máslo, maso, pečivo, atd. Při tzv. akcích vám tvrdí, že něco zlevnili na 20 Kč, a ono to stálo před měsícem 18,-. Zajděte si mimo Prahu na kafe, je za 50 kaček, k tomu dortíček za 49,- a všude vám říkají Užijte si života. Dejte si pivo za ty prachy a hospodští se diví, že hospody jsou prázdné. Dnes jsem koukal v bufetu, co stojí chlebíčky, ty co byly dřív za 14, stojí dnes 19,- a taky 22,-. Říkám prodavačce: Už brzy bude stát rohlík 15 korun. On začala hulákat, už aby to bylo, že za ty ceny, co dneska za ně prodává, se nemůže uživit. Popřál jsem jí, aby to opravdu bylo co nejdříve, aby jí to vedle v konzumu a u řezníka taky napočetli.

J. Nový 2.2.2017 13:41

"Veterináři potvrdili dvě nová ohniska ptačí chřipky v jižních Čechách. Jedno z nich je v komerčním chovu kachen ve Vlachově Březí na Prachaticku. Dnes, ve středu 1. února, muselo být vybito na sedmnáct tisíc kusů kachen."

.

Tak bacha! Kachny půjdou nahoru! Ale nikomu to neříkejte :-)))

Zdroj: http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/ptaci-chripka-se-siri-ve-vlachove-brezi-utrati-17-tisic-kachen-20170201.html

K. Jež 2.2.2017 12:03

Mě je to jedno. Já mám strop 10 kaček za okurku a víc nedám. Zeleniny je dost i jiné. Stejně tak jsem už roky nekoupil bůček. Mám strop 60. A víc nedám. Jíme víc hovězího.

P. Čech 2.2.2017 15:55

Jen tak dál, je však nutno to rozšířit. U mne mají stop také máslo za víc než 25 Kč, rajčata za víc než 30 Kč, hovězí maso nad 100 Kč, jablka za víc než 15 Kč.Máslo jsem si koupil, přestože mi velice chutná, naposledy začátkem prosince min. roku, rajčata v listopadu v akci, hovězí maso v roce 1992. Je totiž plno jiných, nikoliv nemravně a nezdůvodnitelně drahých potravin. Systém po mně chce, abych se choval tržně a tak to dělám. Bohužel jsem asi sám. Asi má většina lidí peněz nadbytek, když takto předražené výrobky kupuje. Ono jde totiž o to, že lidé bez mnoha potravin (kromě chleba, brambor a pod) vydrží i více než půl roku, zatímco zpracovatelé a obchodníci bez peněz od lidí nikoliv.

P. Pruner 2.2.2017 11:36

U některého sortimentu to povede k zahraniční nákupní "turistice".

P. Čech 2.2.2017 8:17

Ke zdražování dochází opět vlivem koho jiného než novinářů. Ono totiž stačí, aby se ve večerních zprávách na Nově objevila "zaručená" zpráva, že se asi bude zdražovat bílé zelí a potom téměř s jistotou můžeme jeho zdražení očekávat, i kdyby to před tím nikdo neměl v úmyslu. Toho jsem si při zdražení mnoha věcí všiml a zdá se to téměř pravidlem. Jde však o jinou věc a to o skutečnost, že lidé jsou obecně hloupí a nechají si od zpracovatelů a obchodníků kálet na hlavu. Jde o to, že každý člověk bez problémů vydrží půl roku bez salátových okurek, květáku, ale i másla či jiných potravin s výjimkou snad jen chleba, mouky a brambor. Žádný obchodník to však s nehoráznou cenou půl roku nevydrží. Když však jsou lidé ochotni platit za zboží nehorázné ceny, byl by onen obchodník hloupý, kdyby je nežádal. O tom to je, ale o tom novináři neinformují. Jsou to totiž prodejné děvky a tyjí z reklam obchodníků a zpracovatelů. Jejich zájmy také hájí.

Z. Myloš 2.2.2017 7:21

Muže za to Bureš

J. Kohout 2.2.2017 13:16

Blbost. Za to může Kalousek :)

M. Binis 2.2.2017 6:40

Zdražení se dalo očekávat...když jsem četl, jak obch. řetězce měly spočítáno, o kolik peněz přišli zavedením - zavřeno o svátcích-bylo to naprosto jasný !

P. Čech 2.2.2017 8:23

To jenom ukazuje na skutečnost, že do čeho šlápne politik (zde poslanec), smrdí. Socanská ochrana zájmů prodavačů je k smíchu. Nikdo totiž ty prodavače nenutí k zaměstnání u obchodních řetězců. Měli by si své zájmy hájit sami a ne očekávat stále nějakou pomoc od socanů. Pokud totiž tito schválí nějaký takový de bilní zákon, nelze očekávat nic jiného než zákonitou reakci od postižených, t.j. obchodních řetězců. Tady už však nikdo pod vlivem mediální masáže nadává vinu skutečným viníkům - socanům.

A. Reček 2.2.2017 9:13

Jste humorista, pracoval jste nějaký rok za pultem??

P. Čech 2.2.2017 14:54

Nepracoval. Nikdo mne k tomu nenutil, stejně jako ty prodavačky v supermarketech. Zaměstnání jsem si našel vždy sám.

V. Novák 2.2.2017 9:29

Pro Gotta! - o co asi tak mohly přijít?!? Lidi snad přestali jíst, když mají v superhyperextramarletu zavřeno?

No tak nakoupili předem a nebo doplnili lednice po svátcích...

J. Novák 2.2.2017 6:26

Co je za hloupost tvrzení, že ceny zboží z dovozu stoupnou v souvislosti s uvolněním kurzu koruny, když se naopak očekává její 'zpevnění'?

P. Čech 2.2.2017 8:40

Kdo to tvrdí? Novináři v žoldu zpracovatelů a obchodníků. A jako obvykle jim na to hlupáci naletí. Místo toho, aby zdražované zboží nenakupovali, což v cca 80% případů jde, jak ovce jej nakupují nadále i zdražené a tím hrají opět do rukou zpracovatelů a obchodníků. Asi mají nadbytek peněz, jinak si to nedovedu vysvětlit.

J. Kneifl 2.2.2017 11:08

Taky jsem si to musel přečíst dvakrát, protože jsem nevěřil, že mohli takový blábol napsat. To potvrzuje příspěvek pana Čecha, že za zdražování můžou dílem novináři. Rozšíří, že se bude zdražovat kvůli uvolnění koruny a všichni hned zdraží.

P. Čech 2.2.2017 14:56

Přesně tak to je! Naši novináři jsou zhoubou tohoto státu.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...