Diskuse k článku: Zelená energie získá více

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 36
  • Poslední: 20.8.2007 10:45
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
20.8.2007 10:45

všechny zmíněné peníze vrátit daňovým poplatníkům.

Ale to přeci nemůžete, to by si každý kdo může dal na střechu solární kolektory a přestal by kupovat nekvalitní lignit, nebo by výzarně snížil spotřebu plynu a elektřiny. To stát, který je životně závislý na DPH z energií odebíraných občany, přeci nesmí dopustit!!! A ti drzejší občané by si na ty střechy dali i fotovoltaiku!! Hrůza!!

19.8.2007 12:44

Jestli by nebylo lepší všechny zmíněné peníze vrátit daňovým poplatníkům.

Nic dobrého nepřinesou. Státní rozpočet se bez nich prokazatelně obejde.

19.8.2007 9:46

V Kriminálním státě nic nového: Zachránce "křesťanského politika" a místopředsedy "pravicové" České vlády Jiřího Čunka-ultrakomunistický státní zástupce JUDr.Arif Salichov-byl od 70 let komunistickým prokurátorem a pronásledoval disidenty, chartisty

V Kriminálním státě nic nového: Zachránce "křesťanského politika" a místopředsedy "pravicové" České vlády Jiřího Čunka-ultrakomunistický státní zástupce JUDr.Arif Salichov-byl od 70 let komunistickým prokurátorem a pronásledoval disidenty, chartisty a další odpůrce komunistického režimu. Snaží se nám dokonce kázat o nezávislosti a, že není žádný kašpárek ale nezávislý vedoucího Okresního státního zástupce v Jihlavě. V komunistickém režimu byl poslušným kašpárkem KSČ.

JUDr. Petr Coufal, který ho dozoruje z pozice krajského zastupitele byl do r. 1990 náměstkem krajského prokurátora v Brně pro Jihomoravský kraj a měl specielně na starosti agendu StB a dozoroval všechny prokurátory v kraji, kteří byli pověřeni politickými kauzami jako např. JUDr. Arif Salichov….Sám JUDr. Petr Coufal proslul jako nesmiřitelný pronásledovatel chartistů, disidentů a jiných odpůrců režimu… Na čas z Brna odešel a dnes je dokonce vedoucím Krajského státního zastupitelství v Brně pro celý Jihomoravský kraj.

Manželka JUDr. Petra Coufala pracuje na Nejvyšším státním zastupitelství. Tím se kruh nepřímých důkazů uzavírá. …

To nejdůležitější pak najdeme zde:

http://www.cibulka.net/petr/view.php?cisloclanku=2007080901

19.8.2007 0:27

zpronevěra veřejných prostředků

Neexistuje žádný ekonomický ani ekologický přínos tzv. obnovitelných zdrojů. Celé je to jen lobbystický podvod. Rv

19.8.2007 9:20

Re: zpronevěra veřejných prostředků

Proto chce momentalne ilegalne vladnouci sebranka protlacit reformy aby to bylo z ceho financovat. Ceska republika se zavazala u eu ale tato ceka republika se zavazala ze zlikviduje monopol CEZ. Co se deje pravy opak. Nepruhledne hospodareni krizove dotace zneuzivani monopolniho postaveni na trhu premrstenou cenou elektriny.

17.8.2007 13:33

Jediný známý a vyzkoušený obnovitelný zdroj

Je množivý jaderný reaktor. Po spotřebování paliva dá jiné palivo do jiného typu reaktoru.

 Pro zajímavost: Ruský RMBK (ano, to je ten co bouchnul v Černobylu - pravda, tam se konečný produkt Plutonium nedávalo do elektrárenského reaktoru, ale do roztomilých bombiček, ale to je jen technická záležitost) je množivý reaktor, tudíž obnovitelný zdroj a grínpísi, rakouši a jihočeské stračeny ho musí zákonitě podporovat, neb je superEKO !!

To jsou paradoxy........(Y)

17.8.2007 13:58

Re: Jediný známý a vyzkoušený obnovitelný zdroj

Je sice výkonný ale není obnovitelný. Obnovitelným se myslí něco co funguje na energii plynoucí na Zemi ze Slunce. Mimochodem světové ceny uranu 235 strmě lezou nahoru. Světové ceny slunečního záření a větru jsou už miliony let stabilní a nulové ;-)

17.8.2007 14:00

Re: Re: Jediný známý a vyzkoušený obnovitelný zdroj

Navíc plutonium budou mít díky elektrárnám dříve nebo později v rukách ty nejrůznější partičky bláznů hjaké si lze jenom představit :-P

18.8.2007 9:19

Re: Re: Jediný známý a vyzkoušený obnovitelný zdroj

To je fajn, tak

za 1)  postavíme na severním pólu sluneční elektrárnu, eskymáci se budou radovat.

2) vypustíme dostatek halonů,  aby se totálně odstranila ozónová vrstva a sluneční vítr a UV záření dopadalo dostatečně na povrch zeměkoule

3) Postavíme větrníky, nebude-li foukat, bude připravena rota vojáků. předem nakrmenými hrachem a fazolemi, aby výpadek větru operativně vykryla

4) každý občan vyfasuje ebonitovou tyč a liščí ohon, a v noci, nebo bude-li zataženo a slunce nebude k dispozici, bude třít a třít a třít. To bude krásný zelený svět.

17.8.2007 14:33

Re: Jediný známý a vyzkoušený obnovitelný zdroj

To byste ovšem zeleným podkládal schopnost logického myšlení...

19.8.2007 0:29

Re: Jediný známý a vyzkoušený obnovitelný zdroj

RBMK není množivý reaktor, ale díky menšímu záchytu rychlých neutronů v chladivu (parovodní směs) a moderátoru (grafit) měl vyšší podíl záchytu na 238U a tudíž vyšší obsah Plutonia ve vyhořelém palivu.

17.8.2007 11:54

Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl. Vložená energie bude pravděpobně skoro stejná jako získaná energie. Důvod bude asi v nevyužití vegetačního potenciálu. Řepka když roste tak bere energii ze slunečního záření jen několik málo měsíců (3-4 ???). Zbytek měsíců je pokosené zorané pole která neprodukuje nic. Bude lepší osadit energetickou plodinu která vytváří energetický potenciál po celých 12 měsíců v roce. Je to nejvyšší možné energetické využití pozemku určeného pro energetické účely.

17.8.2007 12:17

Re: Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

A to je která?

17.8.2007 12:21

Re: Re: Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

Třeba smrky, borovice ...

17.8.2007 12:25

Re: Re: Re: Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

Ty rostou i v zimě?

17.8.2007 12:27

Re: Re: Re: Re: Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

Smrky borovice rostou i v zimě i když o moc méně. Řepka olejka neroste v zimě vůbec :-/

17.8.2007 12:25

Re: Re: Re: Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

Smrky, borovice - to je celuloza. Amíci pracují na vývoji mikroorganizmů které budou umět bourat molekulu celulozy na etanol (do benzinu).

Navíc smrky borovice není nutno sklízet každý rok (jako řepku), takže je úspora nafty sklízejících traktorů. Energetický ekvivalent by byl nejvyšší možný ;-)

17.8.2007 12:31

Re: Re: Re: Re: Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

Ten projekt metylesteru z řepky by se asi měl zastavit. Je z principu neefektivní. Určené plochy na energetickou výrobu by zemědělci měli vysázet něčím jiným co bude energeticky přínosnější

19.8.2007 0:31

Re: Zdá se že získávat bionaftu z řepky bude nesmysl

Pozor, zemědělství je velkým producentem metanu - nejúčinnějšího skleníkového plynu. Jakékoli pěstování energetických plodin je kontraproduktivní.

17.8.2007 10:52

Zelené ovoce dozrává. Připravme se na sklizeň:

Benzin bude dražší, protože se do něj povinně bude přidávat líh vyráběný z/místo potravin. Potraviny budou dražší, protože se z/místo nich bude vyrábět líh do benzinu.

Elektřina bude dražší, protože se místo jaderných elektráren budou stavět ohyzdné větrníky a podobné nesmyslné rarity. Atd.

Sklizeň blbosti bude bohatá. Jen my budeme mnohem chudší.

PB

20.8.2007 10:36

Re: Zelené ovoce dozrává. Připravme se na sklizeň:

Nevím, proč byste měl být chudší? Nebo vy snad s roustoucími cenami energie, pohoných hmot, tepla a pod. neuvažujete o žádném opatření, které by udrželo číslo na vámi placených fakturách konstatní nebo ho snížilo?

17.8.2007 10:14

A otvírá se nový prostor

pro korupční prostředí, v němž různými penězovody potečou peníze z našich kapes do nesmyslných projektů a za 5-10 let budou všichni kroutit hlavou, kde že se to stala chyba.

17.8.2007 12:50

Re: A otvírá se nový prostor

A o to politkům jde vždycky až v první řadě. Proč by jinak pan Říman tak otočil? Nakonec je lepší, když ty peníze tečou do obnovitelných zdrojů než třeba do olympiády.

19.8.2007 12:40

Re: Re: A otvírá se nový prostor

Protože ho k tomu nutí soudruh zelený komisař EU.

17.8.2007 10:01

zastavte to silenstvi

zastavte nekdo to nesmyslne silenstvi. Je pravdepodobne ze na vyrobu energie z biomasy se vice energie spotrebuje nez ziská a soucasne je devastovana krajina dalsim hnojenim intoxikaci herbicidy a insekticidy a erozi pudy do ovzdusi se krome co2 z biomasy dostavaji i dioxiny. přirozeny les je zarukou pohlcovani co2 v prubehu skoro celeho roku na rozdíl od par mesíců nez repka dozraje. Biomasa se v přirozeném lese postupne promenuje na humus s vysokým obsahem organického substratu  ktery vytvari idealni prostredi pro rozvoj přirozenoho prostředí v půdě. Přirozený les je zarukou optimalních vodohospodářských poměrů a čistoty vody to jsou hodnoty které jsou daleko cennější než hrst zlataku v kapsavch nenazranych zemedelskych lobbistu. Zastavte někdo energetické zemedelství to je to nejvetší svinstvo které mrzačí přírodu vede celosvetove k rustu cen potravin a likvidaci celeho ekosystemu planety vcetne koralových utesu hynoucich nasledkem zamoreni planety dusikatymi latkami podporujicimi rozvoj zelenych ras a sinic to je ten nejvetsi problem a ne co2 v atmosfere

17.8.2007 10:56

Teď nebojsa, před 20 lety podělanej až za ušima.

PB

17.8.2007 9:33

Státní kasa, peníze, ekonomická pavěda

se  dá manipulovat byrokraty, nebo  politiky systémem "poručíme větru dešti", ale ;-Dfyzikální zákony ;-D se nedají ošidit a jsou na lidech nezávislé, nedají se oblafnout!!(Y) Zelená energie je manipulace!!;-O Slepá ulička!! Pokud se nepříjdeme s novým řesením problému energetický zdrojů zle na to  doplatíme. Kdo to kdy viděl spoléhat se na  nestálé zdroje větrníky, sluneční baterie, dále auta jezdící na potraviny(když je nedostatek potravim) , ... Nehovořím o enegetických bilancí těchto hokusů a pokusů. Zná z těch lidí co to navrhují , alespoň fyziku z 9 třídy?Zákon o zachování energií?

17.8.2007 9:17

Nechci platit desetinásobek za nespolehlivý zdroj!

Investice ČEZu jsou nutné kvůli EU, ale když dá EU příkaz vyskočit z desátého patra, tak ....???? Větrná energetika sotva nahradí dodanou energií energii spotřebovanou na výrobu větrníku(ocel, měď, výroba). ještě horší je to s fotovoltaikou, úsporné jedovaté a oči kazící úsporky jsou kapitolou samy pro sebe, do toho ekologické daně, Bursíkovo zálohované plastové lahve a návrat na stromy je blíž, než bychom čekali . A přitom tu máme zvládnutou atomovou energetiku, navíc jsou už vymyšlené nové prvky a doba uložení zbytků se zkrátí ze desetitisíců let na stovku, při 2x větší účinnosti a využitelnosti paliva. Jenže zelení a "obnovitelné zdroje za každou cenu-hlavně dotovanou výkupní" nás do té doby zlikvidují . Jsou vůbec v orgánech rozhodujících o energetice nějací technici ? Nebo je to záležitost politiků ? V druhém případě je to hodně špatné a máíme se na co "těšit" . :-(

17.8.2007 9:38

Re: Nechci platit desetinásobek za nespolehlivý zdroj!

Investice ČEZu nejsou nutné kvůli EU. ČEZ jen využívá zákony, které prosadili zelení trotlové - sice je neprosazovali kvůli ČEZu, ale kvůli svým kámošům, ale ČEZ se na nich hodlá kapsovat úplně stejně jako Pávek z Jindřichovic pod Smrkem.

Což zeleným trotlům, kteří tak dlouho a úporně lobovali až prolobovali, docela dost vadí.

17.8.2007 11:52

Re: Re: Nechci platit desetinásobek za nespolehlivý zdroj!

Trošku bych to poopravil. ČEZ není tak hloupý, aby mu nebylo jasné jako celému národu (včetně skupinky vládychtivých zelených trotlů), že investice do zelené energie jsou neziskové a vyhozené peníze. Finančně to pro něj však tolik neznamená, aby to stálo za řeč ve finančních objemech, v nichž se pohybuje. Jde mu jen o to, aby nebyl médii označován za "nepřítele ekologie", a tedy měl na této frontě od pokleslé žurnalistiky a zelených fanatiků pokoj. Když teď nějaké aktivistické Dětičky země, Arniky, apod. začnou vyskakovat, může poukázat na to, že v tomto směru dělá, co může.