1. března 2009 19:33 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Ženy to umí s penězi lépe než muži

Ženy vědí, jak peníze využít. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ženy vědí, jak peníze využít. | foto: SamsungReprofoto

SINGAPUR Pokud jde o peníze, jsou prý ženy mnohem zodpovědnější než muži. Ukázal to alespoň mezinárodní průzkum. Podle něj ženy s menší pravděpodobností zabřednou do dluhů a více usilují o svou finanční nezávislost.

Anketa ukázala, že o něco více než polovina respondentů z řad obou pohlaví zastává názor, že ženy jsou zodpovědnější, jde-li o peníze, než muži.

Ačkoliv více než 40 procent žen využívá část svého měsíčního platu k vyrovnání dluhu na kreditní kartě, asi 70 procent respondentek také míní, že vlastnictví více než jedné kreditní karty může vést k zadluženosti. To podle odborníků nasvědčuje větší snaze žen vyvarovat se dluhů.

Více žen než mužů také podle průzkumu věří ve své finanční schopnosti. Asi dvě třetiny žen tvrdí že jsou zodpovědné, zatímco totéž o sobě říká jen 40 procent mužů. Ale téměř polovina dotázaných žen zároveň připustila, že utrácí víc než jejich mužští partneři, což potvrdilo asi 60 procent mužů. Asi šest z deseti žen se také považuje za finančně nezávislé.

Při průzkumu zpovídala agentura Synovate na 4500 žen ve 12 zemích. Otázky související s financemi byly položeny také stejnému počtu mužů.

ČTK