16. července 2007 17:36 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zkažené maso na prodej - opět v Delvitě

BRNO Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila další závadné maso v řetězci Delvita, tentokráte v Brně na Jihlavské ulici. Osm a půl kilogramu vepřového bylo určené pro opracování na grilu. "Inspektoři maso zakázali prodávat a nařídili jeho zničení," řekl mluvčí inspekce Ivo Klemeš.

Prodejnu kontrolovala inspekce v pátek 13. července. V zázemí prodejny byla v chladícím boxu uložena směs kousků syrového vepřového masa (vepřové plecko, krkovička a kotleta), které mělo být určeno pro tepelné opracování přímo v provozovně jako směs masa na gril.

Plátky masa vykazující známky hniloby byly namíchány s masem bez zjevných vad a směs byla okořeněná. "Podle tvrzení vedoucí provozu bylo maso určeno pro odvezení do kafilérie. Maso však nebylo takto označeno," řekl Klemeš.

Mediální zástupce společnosti Billa Michal Donath řekl, že jeden z pracovníků přimíchal zhruba 850 gramů zkaženého masa do masa čerstvého. "Preventivně proto byla zlikvidována celá várka. Bylo to selhání jednotlivce a společnost Billa přijme odpovídající personální opatření," uvedl Donath.

Inspekce zkontrolovala v uplynulých šesti dnech hned několik prodejen řetězců Delvita a Billa, která obchody Delvita letos koupila. Rozhodla se tak poté, co 11. července inspektoři odhalili závažné nedostatky v supermarketu Delvita v Mazancově ulici v Praze.

Kontroly měly zjistit, zda se šlo o selhání povinností pracovníků jedné provozovny, nebo jde o postup celého řetězce. Ještě ten samý den odhalila inspekce na provozovně Delvita Budějovická v Praze používání kuřat s prošlým datem použitelnosti ke grilování.

Společnost Delvita se letos rozhodla odejít z Česka a 97 supermarketů prodala  řetězci Billa, který prodejny postupně do konce roku 2008 přestaví do podoby Billy.

Lidovky.cz

Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?
Partner nechce být u porodu, mám ho přemlouvat?

Ahoj, prosím poraďte mi, jak se s tím srovnat.