16. května 2013 15:55 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zlínský Interspar je opět zavřený, na inspektory vykoukla živá myš

Na inspektory ve zlínském Intersparu vykoukla myš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na inspektory ve zlínském Intersparu vykoukla myš. | foto: SZPI

ZLÍN Státní zemědělská a potravinářská inspekce ve středu večer opět uzavřela prodejnu Interspar ve Zlíně-Prštném. Podobně jako při úterní kontrole, kdy byla prodejna uzavřena poprvé, v ní inspektoři nalezli myší trus a ohlodané potraviny. Z regálu s oleji na ně dokonce vykoukla živá myš.

Prodejna je v tuto chvíli uzavřená, dělají se tam důsledná opatření, uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle mediálního zástupce Aleše Langra hodlá Spar požádat o znovuotevření prodejny "v nejbližších hodinách".

Řešení v podobě pastiček pod regály příliš úspěšné nebylo.

Řešení v podobě pastiček pod regály příliš úspěšné nebylo.

Myší trus i ohlodané potraviny byly opět nalezeny na prodejní ploše i v zázemí provozovny. "Po prvním uloženém zákazu provozovatel v souladu s uloženým opatřením nechal provést deratizaci a odstranil zboží poškozené činností škůdců. Při následné kontrole, která se uskutečnila na podnět spotřebitele, inspekce konstatovala, že deratizace a ostatní přijatá opatření nejsou dostatečná, protože na jiných místech prodejny než při předchozí kontrole inspekce opět zaznamenala stopy přítomnosti hlodavců," uvedl Kopřiva.

ČTĚTE TAKÉ:

Dodal, že provozovatel potravinářského podniku opakovaně nezajistil dodržování správné hygienické praxe včetně ochrany potravin před kontaminací a přijal zcela nedostatečná opatření na regulaci škůdců.

"Inspekce proto na místě obchodníkovi uložila zákaz užívání prostor a zároveň nařídila stažení všech potravin, u kterých hrozí riziko kontaminace z důvodu přítomnosti škůdců," uvedl Kopřiva.

Stopy požeru a myší trus v regále s moukou

Stopy požeru a myší trus v regále s moukou

Podle Langra si provozovatel "vážnost situace uvědomuje a intenzivně pracuje na jejím vyřešení'. "Sleduje i další možná místa průniku hlodavců do prodejny a zajišťuje jejich uzavření a zabezpečení. Společnost již předchozího dne angažovala speciální tým odborníků, který zajišťuje maximální možnou deratizaci a úklid prodejny i skladu. Vzhledem k průběhu situace je společnost Spar v kontaktu také s nájemci ostatních prodejen," uvedl Langr s tím, že se firma za vzniklou situaci omlouvá.

Podle Kopřivy inspekce běžně provádí kontrolu provozoven, kde byl uložen zákaz užívání prostor kvůli škůdcům, s odstupem několika dní, aby bylo možné prověřit účinnost deratizace. Opakovaný prohřešek provozovatele bude podle něj vyhodnocen při ukládání sankce, kterou může být až třímilionová pokuta.

Lidovky.cz, ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)