3. dubna 2009 7:26 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zločinné spolčení

Elektřina - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Elektřina - ilustrační foto. | foto: Michael SohnČTK

PRAHA Pokud mne bude policie podezírat z toho, že jsem ukradl korunovační klenoty, zatkne mne, bude vyslýchat a následně předá státnímu zástupci. Nesmí mne mučit ani vydírat.

Komando vymahačů společnosti ČEZ vydírat bude moci. A to každého, koho označí jako neplatiče. Jednoduše mu odpojí elektroměr, a dokud dotyčný nezaplatí jakoukoli, třeba smyšlenou částku, bude bez elektřiny.

Jestli novelu energetického zákona schválí Senát a podepíše prezident, bude každý, nejenom zloději elektřiny, před ČEZ bezmocný. Třicet dva vymahači obvinění momentálně z vydírání budou napříště beztrestní.
 
Že poslanec ODS Vojíř kdysi od firmy inkasoval, nehraje roli. Celá sněmovna zobe ČEZ z ruky. Každé vládě totiž před volbami připraví na míru politiku „lidových cen“ a za to získává věrnost politiků. Možná to opravdu není kriminální korupce, ale pouze politická. Zločinné spolčení nastolující bezpráví je to nepochybně.
Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?