27. února 2009 11:18 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Změny na Facebooku odhlasují uživatelé

Facebook - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

LOS ANGELES Facebook se snaží upokojit všechny, kteří kritizují jeho zacházení s osobními údaji. Internetový společenský portál nechá pro příště své uživatele zapojit do rozhodování o všech budoucích změnách.

Nedávná změna v obchodních podmínkách, která Facebooku dala právo využívat po časově neomezenou dobu osobní data svých klientů, vyvolala v minulých týdnech vlnu protestů. "Chceme být více otevření a transparentní," prohlásil nyní zakladatel webu Mark Zuckerberg.

Novinkou bude, že uživatelé webu si všechny návrhy změn mají sami odhlasovat. Při účasti větší než 30 procent mají být výsledky závazné pro všechny registrované. K hlasování o navrhované změně pravidel má dojít tehdy, když se k nim v komentáři vyjádří více než 7000 klientů.

"Důvěřujeme našim uživatelům a oceňujeme jejich podněty," dodal Zuckerberg. Zdůraznil však, že rozhodnutí o nových produktech bude vedení firmy i nadále činit zcela nezávisle. Silná spoluúčast uživatelů na fungování webu je podle něj vzrušující experiment, kterým se Facebook bude i v budoucnu ubírat.
ČTK