23. května 2007 19:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Zradila Coca-Colu, půjde na 8 let za mříže

Coca-Cola | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coca-Cola | foto: Reprofoto

ATLANTA Neloajálnost se nevyplácí. Přesvědčila se o tom bývalá sekretářka Coca-Coly Joya Williamsová, která chtěla ukrást obchodní tajemství firmy a prodat ho konkurentovi. Soud ji poslal na osm let za mříže.

Žalobci navrhovali jen 63 až 78 měsíců vězení.

"Toto je přečin, který nemůže naše společnost tolerovat," prohlásil soudce J. Owen Forrester při vynesení rozsudku.

Williamsová, která dříve pracovala jako asistentka ředitele Coca-Coly pro globální značky, podle obžaloby ukradla důvěrné dokumenty a vzorky produktů. Ty pak předala svým společníkům, aby je prodali firmě PepsiCo za minimálně 1,5 milionu dolarů (31,5 milionu Kč). Jeden z nich, Ibrahim Dimson, byl již odsouzen na pět let.

Soudce dal Williamsové vyšší trest než navrhovali žalobci a ignoroval i její plačtivou omluvu. "Jen jsem chtěla říct, že nejsem špatná," prohlásila před vynesením rozsudku. "Opravdu nejsem. Omlouvám se Coca-Cole a omlouvám se mému šéfovi a vám a také mé rodině," citovala agentura AP slova Williamsové.

Největší světový výrobce nealkoholických nápojů Coca-Cola v loňském roce zvýšil zisk na 5,08 miliardy dolarů z předchozích 4,87 miliardy. Tržby v firmy loňském roce stouply o čtyři procenta na 24,09 miliardy USD. Objem prodeje vzrostl o čtyři procenta.
Lidovky.cz, ČTK