Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Motol má novou mluvčí. Dankovou z Novy

Média

  17:13
PRAHA - Novou tiskovou mluvčí Fakultní nemocnice v pražském Motole bude bývalá moderátorka televize Nova Pavlína Danková. Nahradí ve funkci Evu Jurinovou, která byla v lednu odvolaná, protože se dostala do sporu s ředitelem Miloslavem Ludvíkem.

Pavlína Danková. foto: TV Nova

Dankovou vybrala komise ze 36 uchazečů, návrh schválil ředitel nemocnice Ludvík. Informoval o tom Jaromír Morávek z tiskového odboru nemocnice. Danková je širší veřejnosti známá jako moderátorka pořadu Novy Občanské judo. Média počátkem dubna informovala o tom, že televize jeho natáčení ukončila. Danková byla letos mezi nominovanými v televizní anketě TýTý na cenu v kategorii televizní publicistiky.

Čtěte také

Konkurz na místo svého tiskového mluvčího vyhlásila motolská nemocnice koncem letošní zimy. Byl to druhý konkurz - první byl zrušen, protože výběrová komise nikoho nevybrala. Odvolaná Jurinová, která v minulosti rovněž pracovala mimo jiné jako moderátorka televize Nova, se dostala do sporu se ředitelem Ludvíkem na konci ledna, kdy Ludvík uvedl, že Jurinová proti němu vede "prolhanou kampaň".

Jurinová udělala chybu
Jurinová předtím médiím řekla, že ji Ludvík zklamal, když odjel na safari v době, kdy českým zdravotnictvím zmítá krize. Bylo to v době, kdy 3800 z celkem 18.000 nemocničních lékařů hrozilo hromadným odchodem z nemocnic, pokud jim nebudou výrazně zvýšeny platy. Jurinová ale odmítla, že by někdy vedla kampaň proti nemocnici.

Čtěte také

O Ludvíkově dovolené neměla podle ředitele Jurinová informovat tak, jak učinila. Když jí ředitel její postup vytkl a uložil konzultovat vyjádření pro tisk s managementem, obrátila se podle něj na média s tím, že jí ředitel zakázal za nemocnici hovořit a že bude zřejmě vyhozena.

Autoři: ,

Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář
Darujte vzpomínky: Vytvořily jsme vlastní fotoknihu i osobní kalendář

Každý rok si lámeme hlavu s tím, co koupit našim blízkým k Vánocům. Kosmetika, láhev nebo svíčka jsou sice dárky, které neurazí, ale rozhodně...

Mohlo by vás zajímat