Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Motorola představila nový smartphone. Sází na velkou nabídku barev

Ekonomika

  16:00
NEW YORK - Motorola představila netrpělivě očekávaný chytrý telefon Moto X, který je prvním novým přístrojem od jejího převzetí internetovou skupinou Google v roce 2012. Moto X se začne ve Spojených státech prodávat na přelomu srpna a září. Doporučená cena pro klienty mobilních operátorů se smlouvou na dva roky je 199,99 USD (téměř 4000 Kč).

Nový smartphone Moto X společnosti Motorola nabízí až 252 různých variant. Vybírat totiž můžete z velké nabídky barev, a to dokonce na různé části přístroje. foto: ČTK

Google se snaží oživit bývalého pionýra v oblasti mobilních telefonů, kterého koupil za 12,5 miliardy USD. Je však před ním velmi těžký úkol, protože trhu s chytrými telefony nyní výrazně dominují firmy Apple a Samsung Electronics. Motorola kdysi bývala dvojkou na trhu mobilních telefonů, nyní má však podle výzkumné společnosti Strategy Analytics na trhu podíl dvě procenta a mezi výrobci chytrých telefonů jí patří 12. příčka.

Nový smartphone Moto X.

Nový smartphone Moto X.

Motorola sází hlavně na nabídku obrovské škály barev přístrojů. Doufá, že se tak telefony stanou pro zákazníky více osobní a zvýší se o ně zájem. Aby dostála svému slibu, že dodá požadovaný telefon do čtyř dnů, postavil smluvní výrobce telefonů Motoroly, firma Flextronics International, závod ve Spojených státech.

Společnost AT&T získala na předem neurčenou dobu od Motoroly exkluzivní právo nechat zákazníky vybrat si barvy přístroje.

Až 252 variant

Celkem je to 18 barev zadní strany, dvě barvy přední strany a sedm různých metalických barev pro detaily, jako tlačítka. Nový přístroj tak bude k dispozici v celkem 252 různých variantách. Ostatní operátoři budou moci prodávat černou a bílou verzi přístroje. Na podzim se mají objevit další čtyři nabídky vzorů zadní části přístroje, které budou mít podobu dřeva.

  • Moto X je první chytrý telefon, který bude montován ve Spojených státech.
  • Přestože USA jsou průkopníky tohoto konceptu a mnoho přístrojů je zde navrhováno, většina z nich se montuje v Asii.
  • S růstem nákladů na práci v Číně ale někteří výrobci elektroniky vrací výrobu zpět do USA.
  • Apple například letos přesouvá do USA výrobu počítačů Mac Pro.

Nový Moto X sice bude mít označení vyrobeno v USA, avšak přístroj se zde pouze montuje, což je jen poslední krok ve výrobním procesu a na celkových nákladech telefonu má montáž velmi malý podíl.

Největší náklady tvoří čipy, baterie a obrazovka, které převážně pocházejí z Asie. Výzkumná společnosti iSuppli odhadla, že součástky posledního telefonu firmy Samsung Galaxy S4 stojí 229 dolarů, jeho montáž pouze osm dolarů.

Moto X vypadá zhruba stejně jako většina dalších chytrých telefonů. Má dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 4,7 palce (11,9 cm) a běžný operační systém Android. Kromě velkého množství barevných podob je jeho hlavním rysem hlasové ovládání, které spouští fráze "ok, Google now ....." (dobře Google, nyní...). Většina chytrých telefonů nabízí hlasové ovládání, avšak to se obvykle musí aktivovat stisknutím tlačítka, napsaly agentury AP a Reuters.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat