Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Motorola představila nový smartphone. Sází na velkou nabídku barev

Ekonomika

  16:00
NEW YORK - Motorola představila netrpělivě očekávaný chytrý telefon Moto X, který je prvním novým přístrojem od jejího převzetí internetovou skupinou Google v roce 2012. Moto X se začne ve Spojených státech prodávat na přelomu srpna a září. Doporučená cena pro klienty mobilních operátorů se smlouvou na dva roky je 199,99 USD (téměř 4000 Kč).

Nový smartphone Moto X společnosti Motorola nabízí až 252 různých variant. Vybírat totiž můžete z velké nabídky barev, a to dokonce na různé části přístroje. foto: ČTK

Google se snaží oživit bývalého pionýra v oblasti mobilních telefonů, kterého koupil za 12,5 miliardy USD. Je však před ním velmi těžký úkol, protože trhu s chytrými telefony nyní výrazně dominují firmy Apple a Samsung Electronics. Motorola kdysi bývala dvojkou na trhu mobilních telefonů, nyní má však podle výzkumné společnosti Strategy Analytics na trhu podíl dvě procenta a mezi výrobci chytrých telefonů jí patří 12. příčka.

Nový smartphone Moto X.

Motorola sází hlavně na nabídku obrovské škály barev přístrojů. Doufá, že se tak telefony stanou pro zákazníky více osobní a zvýší se o ně zájem. Aby dostála svému slibu, že dodá požadovaný telefon do čtyř dnů, postavil smluvní výrobce telefonů Motoroly, firma Flextronics International, závod ve Spojených státech.

Společnost AT&T získala na předem neurčenou dobu od Motoroly exkluzivní právo nechat zákazníky vybrat si barvy přístroje.

Až 252 variant

Celkem je to 18 barev zadní strany, dvě barvy přední strany a sedm různých metalických barev pro detaily, jako tlačítka. Nový přístroj tak bude k dispozici v celkem 252 různých variantách. Ostatní operátoři budou moci prodávat černou a bílou verzi přístroje. Na podzim se mají objevit další čtyři nabídky vzorů zadní části přístroje, které budou mít podobu dřeva.

  • Moto X je první chytrý telefon, který bude montován ve Spojených státech.
  • Přestože USA jsou průkopníky tohoto konceptu a mnoho přístrojů je zde navrhováno, většina z nich se montuje v Asii.
  • S růstem nákladů na práci v Číně ale někteří výrobci elektroniky vrací výrobu zpět do USA.
  • Apple například letos přesouvá do USA výrobu počítačů Mac Pro.

Nový Moto X sice bude mít označení vyrobeno v USA, avšak přístroj se zde pouze montuje, což je jen poslední krok ve výrobním procesu a na celkových nákladech telefonu má montáž velmi malý podíl.

Největší náklady tvoří čipy, baterie a obrazovka, které převážně pocházejí z Asie. Výzkumná společnosti iSuppli odhadla, že součástky posledního telefonu firmy Samsung Galaxy S4 stojí 229 dolarů, jeho montáž pouze osm dolarů.

Moto X vypadá zhruba stejně jako většina dalších chytrých telefonů. Má dotykovou obrazovku s úhlopříčkou 4,7 palce (11,9 cm) a běžný operační systém Android. Kromě velkého množství barevných podob je jeho hlavním rysem hlasové ovládání, které spouští fráze "ok, Google now ....." (dobře Google, nyní...). Většina chytrých telefonů nabízí hlasové ovládání, avšak to se obvykle musí aktivovat stisknutím tlačítka, napsaly agentury AP a Reuters.

Autoři: ,

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mohlo by vás zajímat