Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mountfield míří na burzu, KITD z ní naopak prchá

Ekonomika

  16:04
PRAHA - Společnost Mountfield, která v Česku a na Slovensku provozuje síť prodejen se zahradní technikou, bazény a potřebami pro volný čas, plánuje vstup na pražskou burzu. Společnost KIT digital, která se zabývá vývojem programů pro distribuci internetového videa, naopak plánuje přesunout obchodování svých akcií z pražské burzy na trh v Londýně.
Sekačka na trávu, ilustrační foto

Sekačka na trávu, ilustrační foto foto: ČTK

Mluvčí prodejen Mountfield David Jirušek potvrdil, že primární emise akcií (IPO) na Burze cenných papírů Praha bude jedním z hlavních témat tiskové konference naplánované na příští středu, kdy budou zveřejněny další podrobnosti k tomuto záměru.

MOUNTFIELD

První tuzemskou prodejnu společnost Mountfield otevřela v březnu 1991 v Mnichovicích u Prahy. Nyní má v Česku 55 prodejních center a na Slovensku jich provozuje 17. Hlavním akcionářem Mountfieldu je s podílem zhruba 72 procent Ivan Drbohlav.

Předloni Mountfieldu mírně klesly tržby meziročně o 41 milionů korun z 3,259 miliardy korun v roce 2009 na 3,218 miliardy korun. Prodejny Mountfield v roce 2010 mírně snížily i zisk, a to z 20,2 milionu korun v roce 2009 na 14,8 milionu korun. Výsledky loňského hospodaření vedení Mountfieldu zatím nezveřejnilo.

KITD míří do Londýna

Naopak společnost KIT digital, která se zabývá vývojem programů pro distribuci internetového videa, plánuje přesunout obchodování svých akcií z pražské burzy na trh v Londýně. Hlavním trhem zůstane americký NASDAQ. Firma to uvedla na svých stránkách.

Přesun na londýnskou burzu by se měl uskutečnit do konce druhého čtvrtletí, bude ale záležet na rozhodnutí příslušných úřadů. Od tohoto kroku si firma slibuje lepší dostupnost cenných papírů pro investory. Akcie obchodované v Londýně budou směnitelné za americké cenné papíry firmy.

Firma rovněž oznámila, že loni zvýšila ziskovost o 30 procent a splnila plánované cíle. Pro letošní rok zvýšila výhled tržeb z 300 na 320 milionů dolarů a čistého zisku na akcii z 1,45 na 1,53 dolaru. Tempo organického růstu by letos mělo dosáhnout 25 procent.

KIT také dokončila koupi společnosti Sezmi Corporation, která se zabývá poskytováním služeb v oblasti širokopásmového televizního vysílání, za 27 milionů dolarů.

KIT DIGITAL

KIT digital je předním světovým poskytovatelem řešení pro správu videí prostřednictvím protokolu IP a má přes 2450 firemních zákazníků ve více než 50 zemích světa. Podnik má své hlavní pobočky v Praze a New Yorku.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat