Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mountfield přestal prodávat jízdní kola, nábytek je prý perspektivnější

Ekonomika

  15:22
PRAHA - Společnost Mountfield, která v Česku provozuje 54 prodejen se zahradní technikou a bazény, přestala na přelomu loňského a letošního roku po deseti letech prodávat jízdní kola a nahradila je zahradním nábytkem.

bambusové kolo

Mountfield ročně prodal 25.000 až 30.000 jízdních kol značky Madison a Heavy Tools a svého času byl největším maloobchodním prodejcem bicyklů na tuzemském trhu.

360 tisíc kol ročně

Češi si loni podle odhadu Asociace specializovaných prodejců kol pořídili zhruba 360.000 jízdní kol, tedy asi o tři procenta méně než v roce 2008.

Mluvčí společnosti Mountfield Václav Brom dnes ČTK sdělil, že vedení firmy nyní považuje za perspektivnější zahradní nábytek, jehož prodej Mountfield zahájil před pěti lety. Zatímco za jízdní kola společnost Mountfield ročně utržila více než 200 milionů korun, zahradní nábytek i s doplňky jí přinesl roční tržby přesahující 350 milionů korun.

Zabíraly moc místa
Prodej jízdních kol byl podle Broma navíc velmi náročný na prostor. "Abychom mohli vystavit kompletní nabídku, museli jsme jen pro jízdní kola v každé z našich 54 prodejen vyčlenit více než 100 metrů čtverečních výstavní plochy," uvedl Brom.

Jízdní kola si v prodejnách Mountfield podle Broma prostorově konkurovala právě se zahradním nábytkem, jehož expozice musí mít nejméně 80 metrů čtverečních.

"Stáli jsme tedy zhruba před dvěma roky před rozhodnutím, zda dál pokračovat s jízdními koly, nebo se plně soustředit na zahradní nábytek. Rozhodli jsme se pro zahradní nábytek, který je nám, jakožto specialistům na zahradu, bližší," podotkl Brom.

Zahradní nábytek má podle vedení společnosti Mountfield v Česku mnohem vyšší prodejní potenciál než jízdní kola a organizace jeho prodeje je méně náročná. "Prodej kol jsme tedy postupně utlumovali, až jsme jej v závěru loňska prakticky ukončili," dodal Brom.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat