Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Murdochův deník pro iPad má potíže, propustí třetinu lidí

Média

  15:00
NEW YORK - První deník určený jenom pro tablety iPad vydávaný společností News Corp mediálního magnáta Ruperta Murdocha má problémy. List nazvaný jednoduše The Daily (Deník) zatím nesplnil očekávání vydavatele, a propustí proto zhruba třetinu ze 170 zaměstnanců.

Rupert Murdoch představil The Daily, deník pro iPad. foto: Reuters

Ve Spojených státech se dokonce spekuluje o tom, že by titul mohl zcela skončit, pokud se mu v dohledné době nepodaří nepříznivý vývoj zvrátit.

ČTĚTE TAKÉ:

Murdoch deník slavnostně představil loni na začátku února v newyorském Guggenheimově muzeu. Mluvil tehdy mimo jiné o snaze nabídnout obsah lidem, kteří kvůli internetu nečtou tradiční papírové noviny. Deníku se ale čtenáře nakonec příliš zaujmout nepodařilo, když má kolem 100.000 předplatitelů.

Ztráta kolem 30 milionů

Aby nebyl ztrátový, potřeboval by list nejméně půl milionů platících čtenářů. Deník, který odborníci při uvedení označovali za možnou cestu k oživení skomírajících prodejů novin, nezaujal ani inzerenty. Podle listu The New York Times tak nyní titul je v roční ztrátě kolem 30 milionů dolarů.

The Daily proto nyní kromě propouštění chystá obsahové a designové změny. Změní se například sportovní rubrika a komentáře, které měly malou čtenost. Sportovní zpravodajství budou dodávat partneři, jako je sesterská televizní stanice Fox News. Komentáře pak přijdou o vlastní sekci a budou doplňovat zpravodajské texty.

"Díky těmto důležitým změnám bude The Daily moci být redakčně pružnější a zaměřit se na prvky, které naši čtenáři mají rádi a chtějí," uvedl šéfredaktor Jesse Angelo. Předplatné deníku stojí buď 99 centů (kolem 20 korun) týdně anebo 39,99 dolaru (asi 800 korun) ročně. Kromě iPadu si jej nyní lidé mohou číst i na telefonech iPhone a zatím jednom modelu tabletu s operačním systémem Android, který nabízí americký operátor Verizon Wireless. Titul je stále dostupný jenom ve Spojených státech.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!